YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğluk'tan korkutan açıklama
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk'tan korkutan açıklama....
Tuğluk'tan korkutan açıklama
05 Mayıs 2011 / 14:05 Güncelleme: 05 Mayıs 2011 / 14:06

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün güzel şeyler olacağını söylediğini ancak şu ana kadar olmadığını belirterek, “Şimdi yine keskin bir dönemeçteyiz. Dilim varmıyor söylemeye ama ‘kötü şeyler olacak’ ifadesini bir his olarak dillendirmek durumundayım.” dedi.
   
DTK’nın olağanüstü toplantısı Diyarbakır’da yapıldı. BDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda yapılan toplantıya, BDP’nin desteklediği bağımsız milletvekili adayları, BDP, milletvekilleri, belediye başkanları, DTK üyeleri ile meclis üyelerinin yanı sıra Diyarbakır Baro Başkanı Mehmet Emin Aktar, GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu da katıldı.
  
Toplantının basına açık olan bölümünde konuşan DTK Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk, barışa ramak kaldığı dönemlerde birilerinin kanayan yaraya dokunduğunu ve kan akıttığını savundu.
   
"YSK denilen ideolojik bir kurumun, 'saçma sapan' kararlar alarak demokratik temsiliyetin önüne geçmeye çalıştığını" öne süren Tuğluk, kısa süre sonra her şeyin sil baştan olduğunu kaydetti.
   
Tuğluk, “Üzülerek belirtmeliyim ki, bu ülke sürekli kendi cehennemini kendi elleriyle oluşturup duruyor. Bu halklarımızın derin talihsizliğidir. Demokratik anayasal süreçte diyalog ve müzakere yöntemiyle bu sorun adil ve onurlu bir şekilde çözülebilirdi.” diye konuştu.(Cihan)

Alacaksın bunu içeri.........
 // megapiksel
Alacaksın bunu içeri soracaksın öt bakalım ne kötü şeyler olacakmış sen kimden destek alıyosun diye.Birde bu ülkeye acilen idamın getirilmesi ve bebek katili aponun idam edilmesi lazım.Öldüğü yer mabetleştirilmesin diye ladin gibi onuda denize atacaksın.Bu ne rahatlık abicim ya, kimisi komiser tokatlar, kimisi silahla tehdit eder,iyice meydanı boş buldular....
05 Mayıs 2011 14:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler