YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğçe'yi nasıl öldürdüğünü anlattı
18 yerinden bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürülen Tuğçe'nin katil zanlısı ifade verdi. Cinayeti nasıl işlediğini anlattı. İşte dehşet ifadeler;
Tuğçe'yi nasıl öldürdüğünü anlattı
03 Aralık 2009 / 15:29 Güncelleme: 03 Aralık 2009 / 15:29

Adana'da, sevgilisi olduğu öne sürülen genç kızı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen ve yaşı 27 Ekimde mahkeme kararıyla büyütülen zanlı, Cumhuriyet Savcılığında 4 sayfa tutan ifade verdi.

Alınan bilgiye göre, Tuğçe Anlaş'ı (20), Seyhan Barajı ÇEAŞ Hidroelektrik Santrali Yüreğir kıyısındaki kayalıklarda 30 Kasımda boğazını kesip, 28 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve olay sırasında yanında bulunan A.P. (37) ile sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklanan zanlı M.E'nin, cinayeti tahrik altında gerçekleştirdiğini öne sürdüğü öğrenildi.

Sevk edildiği adliyede alınan ifadesinde, Tuğçe Anlaş'ın 3 yıldır sevgilisi olduğunu söylediği belirten zanlı M.E, ifadesinde şu iddialarda bulunduğu öğrenildi:

BANA TELEFONDA HAKARET ETTİ

''Özlem Ç. isimli bir arkadaşımız vardı. Çorum'da babasının yanında kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde Adana'ya gelmiş. Zor durumda olduğu için yanıma çağırdım ve birlikte Tuğçe'yi aradık. Özlem ile birlikte Tuğçe'nin evine gidecektik. Ancak Tuğçe'nin annesi Özlem'i istemediğini söylemiş. Bunun üzerine Özlem yanımdan ayrıldı. Aradan birkaç gün geçtikten sonra Tuğçe'yi telefonla aradım. Ancak telefonu açtığında, Özlem'in yanıma gelmiş olmasından dolayı bana hakaret edip tekrar kapattı. Kendisine aramızın açılmaması için yalvardım. Hatta ben cezaevinde iken beni aldattığını öğrendiğim halde kendisine kötü söz söylemiyordum.

KORKUTMAK İÇİN ARKADAŞIMDAN BIÇAK ALDIM

Olay günü de Tuğçe ile buluştuk. Yanımızda bizi daha önce kavga ettiğimizde barıştıran arkadaşım A.P'de vardı. Hep birlikte baraj gölüne doğru gittik. Bu arada A.P'den, Tuğçe'yi korkutacağımı söyleyerek bıçağını istedim. Göl kenarındaki kayalıklarda konuşurken A.P. yanımızdan uzaklaştı. Tuğçe burada sürekli bana küfür ediyordu. Ben kendisine hakaret etmedim. Barışmak istiyordum. Ancak bana hakaret etmeyi sürdürüp annemin yanından ayrılmamı, başka ev tutmamı söyledi. Sinir krizine girdim ve bıçakla bir kez vurdum.

M.E'nin bıçaklama sonrası A.P yanlarına gelip bıçağı elimden aldığını fakat Tuğçe'nin küfür ettiğini daha sonra yaşanan olayları hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

PANTOLONUNU YAKIP KÜLLERİNİ TUVALETE ATMIŞ

Olaydan sonra belediye otobüsüne binerek gittiği evinde, kanlı pantolonunu sobada kayıp, küllerini tuvalete attığını anlatan M.E'nin diğer giysileri de yıkadığını belirterek, ''Tuğçe ile cinsel ilişkim olmadı. Atilla ile de bir ilişkisi yoktu. Pişmanım'' şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler