YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜBİTAK'taki FETÖ'cüler 'Sınır Güvenliği Projesi'ni baltalamışlar
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK'tan yuvalanan FETÖ'cülerin Aselsan, Havelsan ve TÜBİTAK'ın ortaklaşa yürüttüğü sınır güvenliği projesinin işi ağırdan alarak baltalandığını belirtti.
TÜBİTAK'taki FETÖ'cüler 'Sınır Güvenliği Projesi'ni baltalamışlar
19 Ağustos 2016 / 09:18 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 / 09:24

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, FETÖ’cülerin âdeta üs olarak kullandığı TÜBİTAK’ta ciddi bir çalışma başlatıldığını söyledi.

Özlü’nün açıklamaları şöyle:

SINIR GÜVENLİĞİNE 'BALTALAMA'

“TÜBİTAK’ta birkaç koldan çalışıyoruz. Biri projelerle ilgili. İki uzmanı burada görevlendirdim. Personel konusunu TÜBİTAK Başkanı bizzat inceliyor. TÜBİTAK’ta çalışan 4 bin 500 kişi var. Bünyesinde 2011 ile 2013 arasında bin 700 kişi işe alınmış. Bunların 600’ü Fikri Bey (Işık) döneminde işten çıkarılmış. Hâlen şu anda bin 96 kişi var o dönem işe alınan. TÜBİTAK’ın üzerinde çalıştığı bir proje vardı. Sınır güvenliği ile ilgili. Sınırların sadece böyle barikat ya da duvarlarla değil, merkezi bir sistem kurularak, elektronik ve gece görüş cihazlarının da kullanıldığı bir sistemle korunmasına ilişkin bir proje. Aselsan, TÜBİTAK ve Havelsan çalışıyor bu konuda. TÜBİTAK’ta yürütülen projede bir iş yavaşlatma, ağırdan alma, başarısızlığa uğratma girişimleri var. Bir anlamda projeyi baltalama girişimleri olmuş. Böyle bir şey var, araştırmalarımız sürüyor. Ama bu örgüt, TÜBİTAK’a eleman alarak bir yandan yandaşlarına imkân sağlamışlar, bir yandan da kurumun kaynaklarını yandaş şirketlere aktarma durumu var. Ayrıca bu yönden de inceleme yapılıyor.”

 

TÜRKİYE GAZETESİ

BUNLARI
 // CEM
Bunlardan gerekli cezayı alıp yatıp çıkanlar olursa TC.vatandaşlığından atın gitsin.O kadar ölen Asker ve Polis imizin kanları var bu hainlerin üzerinde...
19 Ağustos 2016 Cuma 16:17
 // tarzan
Türkiye genelide aynımıdır bilmem ama kendi köyüm ile çevre köy ve beldelerimizde tüm tapu kayıtlarında 3 metre 5 metre 10 metre sınır kaymaları var deniyor.Nedenide uydu hesaplamaa kayıtları deniyor.Düşünün dedenizin babanızın 70 -80 yıldır kullandığı tarla ve arsa sınırına hatta iki tarla ve arsa sınırı arasında bir iki metre yükselti olmasına rağmen.Velhasıl sık sık araxi komşu kavgalarından dolayı alın size toplumsal huzursuzluk...
19 Ağustos 2016 12:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler