YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜBİTAK'ta 'usulsüz işe alım' iddianamesi hazır
TÜBİTAK'ta "usulsüz işe alım yapıldığı ve terör örgütüne para toplandığı" gerekçesiyle 8 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
TÜBİTAK'ta 'usulsüz işe alım' iddianamesi hazır
12 Mayıs 2015 / 07:32 Güncelleme: 12 Mayıs 2015 / 07:40

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İdris Aydın, Mehmet Ertaş, Sefer Yıldırım ve Recep Kanbay'ın müşteki olarak yer aldığı iddianamede, Ali Veysel Tunç, Ersin Güçlü, Vedat Küçük, Mustafa Tatli, Vedat Babacan, Hüseyin Yavuz, Murat Gökşen ve Bekir Konya şüpheli olarak gösterildi.

İddianamede, mağdurların işe girmelerini sağlayan ve kod ismi kullanan kişilerin büyük bir kısmının TÜBİTAK çalışanı olduğu, Fettulahçı Terör Örgütü adına toplantı yaptıkları ve toplantılarda zorla "himmet" adı altında örgüte para temin ettikleri ileri sürüldü.

Örgüte para sağlamak amacıyla kurban parası ile 2011, 2012, 2013'te mağdurların bankalara yatırılan maaşlarına karşılık promosyon amacıyla verilen 500'er liranın da örgüt adına toplandığı öne sürülen iddianamede, himmet paralarını mağdurların ödememesi halinde işten çıkartılmakta tehdit edildiği, ayrıca örgütün basın yayın kuruluşlarının çıkardığı gazete ve dergilere zorla abone yapıldığı savunuldu.

Kurban bayramları öncesi örgüt tarafından müştekilerden kurban bedeli olarak para toplandığı, zekat, fitre, sadaka adı altında sürekli para talep edildiği belirtilen iddianamede, toplanan paraların örgütün yöneticilerine verilerek ekonomik kaynak sağlandığı ve terör örgütünün finansmanının temin edildiğinin tespit edildiği ve delillendirildiği kaydedildi.

İddianamede, şüphelilerin "icbar suretiyle birden fazla irtikap yapma" ile "terör örgütüne finans sağlamak" suçlarından ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi.

Mahkemenin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameyi 15 gün değerlendirme süresi bulunuyor.

kırk haremilere rahmet okutan örgüt..
 // atiker
kursakları haram görmemişmiş adamların kursağı helal görmemişki işleri güçleri heram mal toplamak kendi milletine tuzaklar kurmak güvenlik sırlarını elde edip israile abd ye vermek şantaj yapmak insanların özeline ihanet etmek gasp etmek bunların icraatlerini helal lokma ile büyüyen köpekler bile yapmaz bırakın insanı ama hala bu pislikler sarayla kutuyla gemiçiklerle algı oparasyonları yapıyorlar gülen holdingin milyarlarca haram servetini irdeleme bu nasıl elde edildi derdine düşmüyorlar.....
12 Mayıs 2015 Salı 12:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler