YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜBİTAK eski Başkanı gözaltına alındı!
TÜBİTAK eski Başkanı gözaltına alındı!
14 Nisan 2015 11:45
TÜBİTAK ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, bir süre önce görevinden ayrılan kurumun eski başkanı Yücel Altunbaşak terörle mücadele ekiplerince gözaltına alındı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, geçtiğimiz cuma günü katıldığı bir televizyon programında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak'ın karşılıklı mutabakatla görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Eski Başkan Yardımcısı da tutuklu

TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz da, geçtiğimiz hafta Ankara’da yürütülen ‘böcek’ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Palaz ile birlikte, Gökhan Vıcıl ve Hamza Turhan da tutuklanan isimler arasında yer almıştı.

"Sahte rapor üretilmiş tespit ettik"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK'taki gözlatılara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bakan Işık şunları söyledi: 

"Bilgi almak için çalışma yapacağım. Hasan Palaz'la ilgili birkaç farklı konu var. Bunlardan biri böcek raporunun TÜBİTAK'ta kimyasal analizleri yapacak altyapı olmadığı halde sanki böyle birşey var gibi ABD'daki bir internet sitesinde bu analiz nasıl yapılır diye bir döküman alınmış. Bunu da rapor gibi dava dosyasına koymuşlar. Burada bir sahte rapor üretmişler. Bunları biz tespit ettik. Olmayan bir altyapıyla olmayan bir laboratuvarda bir sahte rapor üretilmiş. Rapor kesinlikle sahte. "

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler