YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TTK: 2 işçiye her an ulaşılabilir
TTK: 2 işçiye her an ulaşılabilir
26 Mayıs 2010 15:18
Zonguldak'ta kömür ocağında meydana gelen grizu patlamasında göçük altında kalan 2 işçi için kurtarma çalışmaları devam ediyor. TTK, 2 işçiye her an ulaşılabilir açıklamasında bulundu.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü ocağında meydana gelen grizu patlamasında madende kalan 2 işçiye her an ulaşılabileceği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, 17 Mayıstaki patlamada yaşamını yitiren 28 işçinin cesetlerinin ocaktan çıkarılmasının ardından madende kalan Engin Düzcük ve Dursun Kartal'a ulaşmak için çalışmalar sürdürülüyor.

Yetkililer, patlama sırasında oluşan ilk göçüğün temizlendiğini, ikincisinde ise yaklaşık 50 kişinin çalışmalarını aralıksız yürüttüklerini belirterek, madencilere göçük altında olmaları durumunda kısa zamanda ulaşmayı beklediklerini kaydettiler.

Grizu patlamasında hasar gören yeni servis kuyusunun onarımı kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti'nden gelerek incelemelerini tamamlayan 2 uzmanın kentten ayrıldığını bildiren yetkililer, yaklaşık 15 gün sonra Karadon'da çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler