YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'nın DAEŞ operasyonuna ait çatışma görüntüleri ortaya çıktı
Türkiye'nin Suriye'de gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatında, DAEŞ'e karşı düzenlenen ve Türk subaylarının komuta ettiği operasyona ait görüntüler ortaya çıktı.
TSK'nın DAEŞ operasyonuna ait çatışma görüntüleri ortaya çıktı
26 Eylül 2016 / 10:58 Güncelleme: 26 Eylül 2016 / 11:05

Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında daha önce DEAŞ’ın elinden alınan köyler ÖSO’dan bazı birliklerin ayrılması üzerine yeniden DEAŞ’ın eline geçmişti.

Önceki gün Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutasında hareket eden ÖSO’ya bağlı Sultan Murat Tümeni birlikleri Çobanbey’de, Yaban, Kabrivan (Eşrefiye) ve Nahda’yı DEAŞ’ın elinden almayı başardı. Türk subaylarının komuta ettiği operasyona ait görüntüler ortaya çıktı.

firat-kalkaninda-catisma-ani-1474871009-626jpgb125m81i.jpg

SIRT SIRTA ÇATIŞMA

Operasyonlarda Türk Zırhlı Birlikleri ile hareket eden iki cobra timi ÖSO askerleri ile sırt sırta çatışmalara girdi. Sultan Murat Tümeni’nin paylaştığı operasyona ait kamera görüntülerinde kobraların açık arazide kamyonetli ÖSO birlikleri ile DEAŞ’a karşı savaştığı görülüyor.

DAEŞ MEVZİLERİ YOĞUN ATEŞ ALTINDA

İki Türk subayının komutashareket eden ÖSO birliklerinin DEAŞ mevzilerinin yoğun ateş altına aldıkları görülüyor. Görüntülerde iki zırhlı kobra timinin ona yakın kamyonetli ÖSO birliğinin sevk ve idaresini sağladığı görülüyor.

wbfmr-1474871159-5181jpegkkyb3ev3.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler