YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'nın Afrin bilançosu! En az 260 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 260 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.
TSK'nın Afrin bilançosu! En az 260 terörist öldürüldü
23 Ocak 2018 / 22:44 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 23:36

Genelkurmay Başkanlığından, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şu ana kadar 260 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada, harekat sırasında bir askerin daha şehit olduğu bilgisi paylaşıldı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak saat 17.00'de Zeytin Dalı Harekatı'nın başlatıldığı ve harekatın planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, harekatın Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) terörle mücadeleye ilişkin kararlarıyla BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiğine işaret edildi.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Bununla beraber şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre, en az 260 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir." bilgisi paylaşıldı.

ŞEHİT SAYISI 3'E YÜKSELDİ

Harekat kapsamında, Ömer Uşağı'nın Kuzeyinde, Suriye bölgesinde girilen çatışmada bir askerin şehit olduğu, bir askerin ise yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, "Çatışmada hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Harekat sırasında şehit olan asker sayısı 3'e yükseldi. 

 // Ljgg
Çok az olmuş azzz olmuş demektir taktik yapmış kar sabırla bekliyorlar bizde acele etmememiz gerekiyor vurun vurun sonra girin anlaşılıyor Haçlı amcaları öyle taktik vermiş çekin adamları çıksınlar Haçlı domuzu lafı binin mermiyle tepelerine sonra sonra girin...
23 Ocak 2018 23:34
LEŞ sürüsü
 // Vira Bismillah
aaaaaâ yaaaaa epeyce üzüldüm be ha ha ha ha leşler temizlenmiş oh oh oh. ★DURMAK YOK; LEŞ TEMİZLİĞİNE DEVAM★ ALLAH TÜM GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİ KORUSUN. AMİN AMİN AMİN. ŞEHİTLERİMİZE ALLAH RAHMET ETSİN. AMİN AMİN AMİN....
23 Ocak 2018 23:24
.
 // Asım
İnşaallah 26,000 olur. Hepsi gebersin...
23 Ocak 2018 Salı 23:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler