YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'nın açıklamasını değerlendirdi
TSK'nın açıklamasını değerlendirdi
24 Aralık 2009 09:01
Bülent Arınç, Genelkurmay'ın açıklamasını değerlendirdi...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine yönelik süikast iddiaralıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Genelkurmay'ın askerlerin istihbarat amaçlı orda olduğunu kabul ettiğini dile getiren Arınç, açıklamanın Ceza Hukukunda tevil yoluyla ikrar olduğunu söyledi.

Ankara'dan ayrılışı sırasında NTV'nin konuya ilişkin sorularını cevaplayan Arınç, cumartesi günü Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün kendisine bilgi verdiğini ve bunun dışında bir bilgisinin bulunmadığını ifade etti. Ankara'ya geldiğinde Emniyet Müdüründen bilgi aldığını anlatan Arınç, "Gazetedeki bilgiler sanıyorum sağdan soldan sızan bilgiler. Olay tahkikat aşamasında. Birkaç güne bir bilgi çıkacaktır." dedi.

Genelkurmay'ın açıklamasında yapılan tespitleri kabul ettiğini kaydeden Arınç, askerlerin orada istihbari amaçlı bulunduğunun kabul edildiğini fakat, başka amaçlı olduklarının belirtildiğini söyledi. Kendisinin aynı zamanda ceza avukatı olduğuna dikkat çeken Arınç, "Ceza avukatları bunun ne anlama geldiğini bilir. Bu ceza hukukunda tevil yoluyla ikrardır." diye konuştu.

İhtimal.
 // ibrahim çelikoğlu
Malesef TSK'lerinin içinde solcu kesime hizmet eden ideoloji sahibi olanlar mevcuttur.Ergenekonda ayni zihniyetle yola çıkmış,sözde "laik",dindarlar olarak ikiye bölmüşlerdir.Bu yüzden bizler bile suçumuz günahımız olmadığı halde,büyük iftiralara,zulme maruz bırakılmışızdır."Dürüst olmaktan vazgeçmeyiz"bunlar için çok
büyük suç sayılmıştır.Düşüncemiz:Arıç ve yandaşlarına herhangi bir sır'ın verilmesini önlemek olabilir.Bununda anlamı:-Yaban...
24 Aralık 2009 09:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler