YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'den bir açılım daha
TSK'den bir açılım daha
03 Eylül 2011 18:21
Sivilleşmeye bir adım da GATA'dan: Vatandaşlar acile gidebilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nden bir açılım daha geldi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) acil servisi, bütün vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Genelkurmay Başkanlığı'na Orgeneral Necdet Özel'in gelmesinin ardından başlayan değişim rüzgârı tüm hızıyla devam ediyor. Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın masanın en başında oturması, Milli Güvenlik Kurulu'nda askerle sivil üyelerin yanyana oturmasının ardından normalleşme sinyalleri güçlenmişti. 27 Nisan e-muhtırasının 4 yıl aradan sonra Genelkurmay'ın internet sitesinden kaldırılmasıyla devam eden süreç, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başkomutan sıfatıyla Genelkurmay Karargâhı'nda kutlamaları kabul etmesiyle zirveye çıktı.

Son olarak, asker sivil ilişkilerinde GATA'da da bir adım atıldı. Daha önce sadece asker ve asker yakınlarına hizmet veren hastane, sivillere de kapılarını açtı. Doktorları ve tıbbi cihazlarıyla en ileri tedavi imkanları sunan askeri hastanenin acil servisi vatandaşlara da hizmet vermeye başladı. Komutanlık, hastanenin hizmetini, duvarlarına astığı, "Acil servisimiz 24 saat bütün vatandaşlarımızın hizmetindedir." yazılı afişiyle duyurdu.

GATA'nın, kapılarını sivillere açması vatandaşları memnun ederken, ilerleyen dönemde bütün servislerden almayı talep etti.
 

EMİNE ERDOĞAN GATA'YA ALINMAMIŞTI

GATA'da tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, başörtüsü bahane edilerek hastaneye alınmamıştı. Yaşanan olayı Başbakan Erdoğan bir televizyon programında büyük bir üzüntü içinde anlatmıştı. Kamuoyundan da tepki toplayan, sivillerin GATA'ya girememesine, asılan bu pankartlar son verdi. Daha önce hastane çok acil vakaları çok nadir kabul ediyordu. CİHAN

baş örtülü içeri alınmadı...
 // ibrahim çelikoğlu
Ne kötü,nasıl rahatsız verici bir durum.Başı örtülünün babası,dedesi bu vatanı kurtarıp kurmadımı?Bu vatan kimlere ait?Burada Atatürk ilkesimi var yoksa;Köleler mewmleketimi?Düşün düşün say.Bitmez..
İnsan oğlu insan olduğunu hatırlar,insan gibi olmaya başlarsa ne mutlu.Yoksa Araplara benzer,hiç bir harbi kazanamayoız.Kendi soydaşın düşmansa adım bile atamaz,söner çökersin......
03 Eylül 2011 18:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler