YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan seçim semineri
TSK'dan asker ailelerine seçim semineri: Vatan elden gidiyor..
TSK'dan seçim semineri
30 Nisan 2011 / 07:52 Güncelleme: 30 Nisan 2011 / 07:54
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), yaklaşan seçimlere yönelik asker ailelerine kurum içi eğitim semineri verdiği ortaya çıktı.
'Dailymotion.com' video paylaşım sitesine düşen ses kaydında Kırıkkale Mühimmat Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Engin Kabadaş olduğu iddia edilen kişi, sinema salonunda görüntülerle Türk seçmenini anlatırken aşağılayıcı ifadeler kullanıyor. Albay Kabadaş, "Bakın bu şahin marka araba. Hepimizin çok sevdiği muzları evine pazara nasıl götürüyor...Bu da Trabzon'dan. Trabzonlu hemşerilerimiz okey oynamayı çok seviyorlar, demek ki namaza da gidecekler." ifadelerini kullanıyor.

Kırıkkale Mühimmat Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Engin Kabadaş, resmi törenlere katılan başörtülü bayanların askerlerin talimatıyla salondan çıkarıldığını ifade ederken, GATA'da tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur'u ziyarete giden Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başörtüsü yüzünden içeri alınmadığını anlatıyor: "Askeri mekan çok masumane bir ziyaret ama basına yansıyışı nasıl? İşte biz hastayı ziyaret etmek istiyoruz ama bakın işte engel çıkarıyorlar gibi lanse ediyorlar. Olayın görüntüsü bu."

Ses kaydında isim vermeden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da eleştiriliyor. "Yine meşhur, biliyorsunuz bu geçtiğimiz dönem Meclis başkanlığı yapan kişi." sözleriyle tarif ettiği Arınç için "En önemli görevi ülkeyi karıştırmak olduğu için bu şahsın meşhur ifadeleri var biliyorsunuz." ifadelerini kullanıyor.

Subay, astsubay, uzman erbaş ve yedek subayların da bu etkinliğe dahil edildiğini belirten Kabadaş, garnizon komutanı olarak kendi personelini 'uyandırmak durumunda' olduğunu söyledikten sonra 12 Haziran seçimleriyle ilgili şu tespiti yapıyor: "Gayet basit, hükümetin başarılı olarak görülebileceği bir görüntü. Ama bana göre böyle değil arkadaşlar. Neden derseniz, hükümet bunu babasının hayrına çıkarmıyor. Bunların çoğu varoşlardadır. Hükümetin, daha doğrusu malum partinin 22 Temmuz seçimlerinde almış olduğu oy oranı belli: Yüzde 47. Neredeyse iki kişiden bir kişi oy verdi. 10 milyon kaçak bina. Yerel yönetimler de biliyorsunuz bu partinin yönetiminde. Ama buradaki amaç farklı. Bakın 10 milyon bina. Her binada aile başına düşünürsek 3 kişi olsa normal şartlarda kaç kişi yapar? Otuz milyon. Bu 30 milyondan, bundan hadi seçim yaşında olan atıyorum ben, on milyon kişi oy kullanacak. Bakın on milyon tane oy demek. Yüzde 47 ile değil de yüzde 67 ile seçimi kazanır." (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler