YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan PKK ve IŞİD'e operasyon: 19 terörist öldürüldü
Suriye'nin kuzeyinde atış yapma hazırlığındaki 35 IŞİD hedefi Fırtına obüsleri ve koalisyon uçaklarının 9 hava harekatı ile imha edildi 19 IŞİD'li etkisiz hale getirildi.
TSK'dan PKK ve IŞİD'e operasyon: 19 terörist öldürüldü
28 Haziran 2016 / 07:53 Güncelleme: 28 Haziran 2016 / 09:32

Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü IŞİD'e ait 35 hedef, Fırtına obüsleri ve koalisyon uçaklarının hava harekatıyla vuruldu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, dün Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e ait unsurların Türkiye'ye yönelik atış hazırlığında olduğu belirlendi.

Terör örgütüne ait silah mevzileri, katyuşa ve havan silahlarından oluşan 35 hedef, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırtına obüsü ve çok namlulu roketatar atışları ile koalisyon uçaklarının 9 hava harekatıyla vuruldu.

İlk tespitlere göre, en az 19 terör örgütü IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi. İki savunma mevzisi ve üzerinde silah monteli bir araç imha edildi. 

Öte yandan, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Teröristlerin içinde bulunduğu sığınak ve barınaklardan oluşan 7 hedef başarıyla vuruldu. Hasar ve zayiat tespitinin devam ettiği belirtildi. 

Görevlerini başarıyla icra eden jetler, üslerine geri döndü.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler