YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan korkutan açıklama
TSK'dan korkutan açıklama
19 Haziran 2010 07:51
Genelkurmay tırmanan terör olayları ile ilgili dün verdiği brifingde kritik uyarılarda bulundu...

Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Dairesi Başkanı Tümgeneral Fahri Kır, terör örgütü PKK’nın eylemlerini artıracağını açıkladı. Kır, örgütün güvenlik güçlerini ve sivil halkı hedef alan silahlı eylemler ve halkı provoke edici faaliyetlerle, süreci doğrudan etkileme gücü olduğunu göstermeye çalıştığını kaydetti.

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda yapılan basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tümgeneral Kır, terör örgütünün son 4 ayda yapılan operasyonlar çerçevesinde verdiği kayıp sayısının en az 130 olduğunun anlaşıldığını bildirdi. Kır, bu mücadele döneminde 43 personelin şehit olduğunu hatırlatırken teslim olan terörist sayısının 60 olduğunu bildirdi. Tümgeneral Fahri Kır, örgütün yeni dönemdeki stratejisini ise şöyle açıkladı:

GENELE YAYACAKLAR

“Bölücü terör örgütünün 4-5 kişilik küçük gruplar halinde, riski az, nispeten kolay hedeflere saldırılar düzenlediği, el yapımı mayın ve el yapımı patlayıcıları yoğun olarak kullandığı ve uzaktan taciz eylemlerine ağırlık verdiği görülmektedir. Bunun temelinde, yok olmama ve varlığını devam ettirebilme endişesi yatmaktadır.” Kır, terör örgütünün silahlı eylem ve terör faaliyetlerini Türkiye’nin geneline yaymak istediğine dikkat çerkerek şunları kaydetti: “Ülkenin tamamının güvensiz olduğu algısını yaratmak, eylem ve saldırıları ile toplumu etnik temele dayalı çatışma ve kaos ortamına sürüklemek olduğu değerlendirilmektedir. Bu çerçevede bölücü terör örgütü, güvenlik güçlerini ve sivil halkı hedef alan silahlı eylemler ve halkı provoke edici faaliyetlerle, yaşanan süreci doğrudan etkileme gücü olduğunu kamuoyuna göstermeye ve kendisinin muhatap alınmasının gerektiği mesajını vermeye çalıştığı gözlemlenmektedir. Bölücü terör örgütünün kamuoyu ve tabanı üzerinde yeterli etkiyi sağladığını, süreci kontrol ettiğini ve inisiyatifin kendisinde olduğu imajını oluşturduğunu değerlendirdiği ana kadar, eylemlerini artırarak devam ettirmeye çalışacağı kıymetlendirilmektedir.’’ (Bugün)

BİR KOMUTAN BUNU SÖYLEMEMELİ !
 // BATUHAN
Diyelimki öyle bir istihbarat almış bunu çıkıpta kamuoyu ile paylaşması gerekmezdi, ne yaparsa yapsınlar sen görevini yap git yerinde imha et veya tedbirini al, onlar şimdi yapmayacaksada cesaretlendiler nitekimde 8 şehit var. Aynı Sn.Ahmet Türk'e yumruk atanın tahliye ve ifadesinin pkk yı göstermesi, yargıdaki kaset planının işleme konması, terör faaliyetlerinin artış göstermesi, yeni yasa teklifinin içerikten görüşülmesi bunlar hiç tesadüfi şeyler değil....
19 Haziran 2010 13:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler