YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan kaza sonrası açıklama geldi
Giresun'un Alucra ilçesindeki Tohumluk Yaylası'na bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopterle ilgili TSK'dan ilk açıklama geldi.
TSK'dan kaza sonrası açıklama geldi
06 Temmuz 2016 / 04:31 Güncelleme: 06 Temmuz 2016 / 11:55

Giresun'un Alucra ilçesinde düşen askeri helikopter 'le ilgili TSK'dan ilk açıklama geldi.

TSK'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

HENÜZ TESPİT EDİLEMEYEN BİR SEBEPLE DÜŞTÜ

"05 Temmuz 2016 Salı günü, zor şartlarda görev yapmakta olan karakol personeli ve aileleri ile bayramlaşmak ve onlarla birlikte olmak maksadıyla, Giresun-Alucra ve Gümüşhane-Kozağaç Jandarma Karakollarını ziyareti müteakip, Giresun’a dönerken saat 17.15 sularında bir adet Sikorsky helikopteri, Giresun-Alucra ilçesi Tohumluk Köyü mülki sınırları içerisinde henüz tespit edilemeyen bir nedenle düşmüştür.

7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Söz konusu elim olay neticesinde; saat 22.00 itibariyle helikopterde bulunan silah arkadaşlarımız ile eşleri ve çocuklarından yedi kişi maalesef hayatını kaybetmiş, yaralanan sekiz kişi ise derhal bölgedeki hastanelere sevk edilmişlerdir.

Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda hayatını kaybeden personelimiz ve aile fertlerine Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler