YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan 'kaçakçı' açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı, 200-250 atlı ve 3 bin kişilik kaçakçı grubunun Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçmek isterken durdurulduğu belirtildi.
TSK'dan 'kaçakçı' açıklaması
18 Ağustos 2013 / 17:09 Güncelleme: 18 Ağustos 2013 / 17:11

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 50-60 araç, 200-250 atlı ve 3 bin kişilik kaçakçı grubunun Suriye sınırından Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçmek isterken durdurulduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkiye-Suriye Hududunda, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut karakolu sorumluluk sahasında, saat 20.00 sularında, 50-60 araç, 200-250 atlı ve 800-bin yayadan oluşan kalabalık bir kaçakçı gurubunun Suriye tarafında toplandığı, hududa doğru yaklaştığı ve grubun saat 24.00 itibariyle 3 bin kişiye kadar ulaştığının tespit edildiği belirtildi. Açıklamaya şöyle devam edildi: "Yapılan tespit doğrultusunda, bölgede bulunan bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, iki Zırhlı Muharebe Aracı, bir Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı ile hududun muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapılmıştır. Kaçakçıların hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Arapça ve Türkçe ikazlar yapılmış, ancak şahıslar ikazlara uymayarak yanlarında bulunan mazot bidonları ile birlikte, hudut hattına 11 farklı noktadan yaklaşmışlar ve geçiş yollarını kapatan zırhlı araçları yoğun bir şekilde taşlamışlardır.

Atlı bir grup da hudut hattının 4 km.lik bölümünden hududu çeşitli noktalardan geçmeye çalışmış ancak bir Tank, bir Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı, bir Zırhlı Personel Taşıyıcı ile bu grubun da yasa dışı geçiş teşebbüsleri engellenmiştir. Olayda, Hudut unsurlarımızda herhangi bir personel zayiatı meydana gelmemiştir."

 

İHA

YAZILI VAR
 // SORGULAYAN VATANDAŞ
1.Bu kaçakçılar kim
2.Daha önce bu kaçakçılar ne iş yapıyorlardı
3.Bu kaçakçılarla uygun bir gümrük pazarlığı yapılamaz mı
4.Kaçakçılar gerçekten evine ekmek götürmek isteyen masum insanlarmıdır
5.Sınır ticareti engellendiğinde kimler mağdur olacak
6.Neden sadece bu konu ile alakalı yüzeysel ve eksik haberler veriliyor???...
20 Ağustos 2013 Salı 01:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler