18 Aralık 2017 Pazartesi
 • Altın155,771
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1428
 • İstanbul11 °C
 • Ankara10 °C
 • İzmir16 °C
 • Konya8 °C
 • Adana14 °C
 • Antalya17 °C
 • Diyarbakır7 °C
 • Bursa13 °C
 • Kayseri4 °C
 • Kocaeli16 °C
 • Şanlıurfa9 °C
 • Gaziantep8 °C
 • İçel15 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan istifa eden Tuğamiral'den bomba açıklamalar
Paralel yapının baskıları yüzünden TSK'dan istifa etmek zorunda kalan emekli Tuğamiral Türker Ertük'ten bomba açıklamalarda bulundu.
TSK'dan istifa eden Tuğamiral'den bomba açıklamalar
03 Temmuz 2014 / 09:00 Güncelleme: 03 Temmuz 2014 / 09:01

Paralel yapının şantaj, kara propaganda ve sahte ihbar mektuplarıyla istifa ettirdiği Eski Deniz Harp Okulu Komutanı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, konuştu.

Görev yaptığı dönemde Pensilvanya'dan kendisine "ya intihar et ya da istifa" şeklinde mailler geldiğini belirten Ertürk, bir zamanlar Fethullah Gülen'in yanına giden bir grup genç subayın şu an amiral rütbesinde olduğunu söyledi.

İşte Ertürk'ün açıklamalarından satır başları:

ABD'de yapsa 3 gün yaşatmazlar

Fethullah Gülen cemaati Türkiye'de olduğu gibi ABD, Fransa, Almanya gibi ülkelerde kadrolarıyla devlet kurumlarını ele geçirmeye çalışsa 3 gün yaşatmazlar. Eğer hukuk buna müsaade etmiyorsa yok ederler. Uzun dönemden beri biliyoruz ki Gülen cemaatinin böyle bir niyeti var. Özellikle polise, yargıya ve diğer devlet kurumlarına sızmayı iyi becermişler ama TSK ele geçirmeye çalıştıkları kurumlar arasında en zor olanlardan biri oldu. Çünkü Silahlı Kuvvetler bir şekilde bunu bildiği için tedbir alıyordu ama nispeten az da olsa cemaat bu konuda epey yol kat etti.
 
Ya intihar ya da istifa

Gülen'in en fazla saldırdığı, en fazla ele geçirme isteği bulunan yerler askeri okullardır. Ben Deniz Harp Okulu Komutanı olduğum için Gülen cemaatinin saldırılarına çok hedef oldum. Bana binlerce mail atarlardı. Hakkımda subaylarıma, astsubaylarıma ve öğrencilerime asılsız iftiralar atıp, imzasız ihbar mektuplarını, Deniz Eğitim Komutanlığı'na, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na, Genelkurmay Başkanlığı'na, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlı'ğa gönderirlerdi. Amaç beni tasfiye etmek ve okulu ele geçirmekti.

Elektronik postalarda "ya istifa et ya intihar et" yazardı. Önce benle başladı bu mailler daha sonra silahlı kuvvetlerin her seviyesindeki komutanlara atıldı. Amaçları yıllar önce yatırım yaptıkları ekibe yer açmaktı. Üst tarafa saldırarak korkuya düşürüp istifa etmelerini sağlayarak kendi kadrolarını terfi ettirmek istiyorlardı.
 
Gülen'e gelen genç subaylar

Yıllar önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı bir kısım personel ABD Deniz Kuvvetleri'ne bağlı bir kuruma yüksek lisans eğitimine gönderildi. Eğitime giden bir grup genç subay, Fethullah Gülen'in yanına götürülüyor.

Şimdi ise Gülen'e gidenlerden amiral rütbesine kadar gelen var. Hatta götürülenlerden biri Gülen'in ne olduğunu anlayıp Türkiye'ye dönünce askeri savcılığa ifade veriyor. Yani paralel yapılanma sert bir dirençle karşılaşsa da TSK'ya sızmayı başarmıştır. Özellikle tuğgeneral ve tümgeneral seviyesine gelen Gülencilerin olduğunu biliyorum.

Sayı vermem mümkün değil ama bu yapılanmaya az daha müsaade edilirse Fethullah Gülen, Humeyni gibi Amerika'dan devlet başkanı olarak geri döner. Gülen bu topraklara devlet başkanı olabilmek için TSK'yı kullanmak istiyor. Devlet, TSK'da F Tipi unsurlara karşı mutlaka bir temizlik harekâtı yapmalı.
 
İstifa etmesem ben de yanacaktım

2006'da amiral oldum. O zaman 6 amiral terfi ettik. Hiçbirisi yok şu an donanmada. Benimle birlikte amiral olanlardan biri sonunda Deniz Kuvvetleri Komutanı olacaktı. Kimisi içeri atıldı kimisi benim gibi istifa etti. Beni de Balyoz'da ifadeye çağırdılar. Bana kurdukları kumpasta Beylerbeyi'nde Ahmet ve Mehmet ile darbe toplantısı yaptın dediler. Ama kumpasta hata yaptılar. Ben o tarihlerde Türkiye'de bile değildim.

2002-2003 tarihleri arasında Londra' da görevliydim. Bunu ispatladım. Hakkımda kovuşturmaya yer yoktur kararı alındı. Ancak ben yine de baskılara dayanamayıp istifa ettiğim için kendi kendimi tasfiye etmiş oldum. Benim gibi hedeften çıkmayanların hayatını kararttılar. Donanmaya disk koydular ve isimlerini yazdıklarını içeri attılar. İstifa etmeseydim o kumpasın içinde ben de kalacaktım.
 
Türkşen de söylemişti

Balyoz davasından 3.5 yıl cezaevinde yattıktan sonra geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen de "Benden küçük çocuklar amiral oldu, onların arasında cemaatçiler de var. Tahliye olur olmaz aramaya başladılar. Şimdi ısrarla arıyorlar. Arayana müsait değilim, hiçbir zaman da olmayacağım deyip kapatıyorum. Fethullah'ın amiraline selam duracak değilim" demişti.

 

SABAH

01:49
 // HARACINI BİZE VER
İki rakip statüko ve vesayetçi... Al birini, vur ötekine. Filler tepişirken, bizim gibiler eziliyor. Ne askeri, ne paralel, ne de yargı vesayeti istiyoruz. Tek vesayetçi, millet olmalıdır....
04 Temmuz 2014 01:49
genel kurmay inkara devam etsin...
 // alemci
zalim sultanları saltanatları elden gitmesin diye tüm ortadoğuyu yakmaya hazırlar örnek mısır,suriye,yemen,irak iranda bir karışsa ordada mollalar sultalarının devamı için her zalimliği yapmaya hazırlar islam aleminin en büyük sorunu hz resullahın uhuttan dönerken söylediği ey asab küçük cihadtan büyük cihada dönüyoruz soruyorlar büyük cihad ne olabilirki en büyük cihad nefislerinizle yapılacak olan cihaddır ,bizler nefislerimizle mücadele etmezsek ne bu kan nede kin nede savaşlar biter....
03 Temmuz 2014 Perşembe 09:37
genel kurmay inkara devam etsin...
 // alemci
eski askeri yapı anlayışı hala devam ediyor zihniyet kol kırılır yen içinde kalır bu kurum kolay kolay millileşmez bizlerde askerlik yaptık bir şeylere şahit olduk ordunun içerisinde paralel yapılanma mevçut bir zamanlar albaylar rahatsız deniyordu ya işte onlar bu adamlar hele deniz kuvvetleri tamamen paralelin komutasında saman tv tatbikatları naklen yayınlıyor inkar plitikasına devam paralele inanmayın ışıdı irakta açımasızlığı ile seyrediyorsunuz arkasında kimler var ingiliz israil körfezin ...
03 Temmuz 2014 Perşembe 09:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler