YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan IŞİD iddialarına yalanlama
TSK'dan IŞİD iddialarına yalanlama
02 Ekim 2014 16:46
'IŞİD'in Türkiye topraklarında olduğu' yönünde sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan iddiaların asılsız olduğu bildirildi.

IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine komşu olan Suriye'nin Kobani bölgesinde şiddetini artırdı.

Kobani'ye bağlı Şiftek köyü Zorafa mevkisinde, terör örgütü IŞİD militanları ile bazı Kürt gruplar arasında dün geceden itibaren artan çatışmalar, Türkiye tarafından rahatlıkla görülebiliyor.

Çatışmalar, Kobani'nin yakınından geçen demiryolunu çevreleyen tepelerde yoğunlaşırken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) de sınır hattında güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardığı gözlendi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin Karaca Mahallesi'nden rahatlıkla izlenebilen çatışmalar nedeniyle güvenlik güçleri vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

İddialar yalanlandı

Öte yandan, yetkililer, "terör örgütü IŞİD militanlarının Türkiye topraklarında olduğu" yönünde sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan iddiaların asılsız olduğunu kaydederek, çatışmaların Suriye sınırları içinde yaşandığını ve sınır ihlalinin söz konusu olamayacağını vurguladı.

17:41
 // KONTRAGERİLLA
Peki o zaman neden işid e kürtlerden ve türklerden katılım oluyor? Konya da 150 kişi Işid e katılmış. Ne toprağı ne hali. Adamlar her ile hücre açmış. Hala uyuyacakmıyız?...
02 Ekim 2014 17:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler