YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan ikinci ihraç dalgası: 1389 FETÖ'cü asker ihraç edildi
OHAL Kararnamesi ile, TSK bünyesinde bulunan 1389 FETÖ'cü asker ihraç edildi. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlandı. Askeri okullar kapatıldı, GATA Sağlık Bakanlığına devredildi.
TSK'dan ikinci ihraç dalgası: 1389 FETÖ'cü asker ihraç edildi
31 Temmuz 2016 / 09:22 Güncelleme: 31 Temmuz 2016 / 10:15

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan kanun hükmünde kararname kapsamında, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunan 1389 askeri personel Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edildi.

ERDOĞAN'IN BAŞYAVERİ İHRAÇ EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilenlerin arasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın emir subayı Yarbay Levent Türkkan ile Milli Savunma Bakanı Işık'ın özel kalem müdürü Albay Tevfik Gök de yer aldı.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ KURULDU

Resmi Gazete'de yayımlanan KHK ile Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Milli Savunma Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kuruldu. Milli Savunma Üniversitesi, rektörlüğe bağlı olarak, kurmay subay yetiştirmek ve lisansüstü eğitim vermek amacıyla yeni kurulan enstitülerden kara, deniz ve hava harp okullarından, astsubay meslek yüksekokullarından oluşacak. 

ASKERİ OKULLAR KAPATILDI

Harp Akademileri, askeri liseler ve astsubay hazırlama okulları kapatıldı.

GATA SAĞLIK BAKANLIĞINA DEVREDİLDİ

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) ve asker hastaneleri Sağlık Bakanlığına devredildi.

 // Sivasli
Harp ve astsubay okullarindaki ogrenciler atilmali bu sene okullar mezun vermesin ayni polis okullari gibi cunku cok sayida adam aldilar yoksa Reisin dedigi gibi kanser heryerden cikabilir dikkatli olmak tedbirli olmak lazim.......
31 Temmuz 2016 13:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler