YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan ihraç kararları yayınlandı!
"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
TSK'dan ihraç kararları yayınlandı!
28 Temmuz 2016 / 03:56 Güncelleme: 28 Temmuz 2016 / 09:31

"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. 

87 GENERAL İHRAÇ EDİLDİ

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığında 87 general, 726 subay, 256 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 32 amiral, 59 subay, 63 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 30 general, 314 subay, 117 astsubay olmak üzere toplam bin 684 asker, Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarıldı. 

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname ile TSK'dan çıkarılan askeri personel arasında eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk, Orgeneral Adem Huduti, Korgeneral Metin İyidil, Korgeneral Yıldırım Güvenç, Korgeneral İlhan Talu, Korgeneral Salim Ulusoy, Tümgeneral Mehmet Dişli, Tümgeneral Kubilay Selçuk, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinden Tümamiral Bekir Sıtkı Cebeci ile Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş da yer alıyor. 

YAŞ KARARLARI 29 TEMMUZ 2016 İTİBARIYLA UYGULANACAK

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnameye göre yarın yapılacak Yüksek Askeri Şura'da alınacak kararlar ile yapılacak olan terfi, atama, nasıp, kadroların kullanılması, emekliye sevk ve ilişik kesme işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla uygulanacak. 

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK İÇİŞLERİNE BAĞLANDI

OHAL Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, İçişleri Bakanlığına bağlandı. 

BAZI MEDYA KURULUŞLARI KAPATILDI

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye göre, 3 haber ajansı, 16 televizyon, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve dağıtım kanalı kapatıldı. Kapatılan medya kuruluşları arasında, Cihan Haber Ajansı, Muhabir Haber Ajansı ve SEM Haber Ajansı'da bulunuyor.

Gazetelerden
 // uykucu
ogrendigimiz kadariyla ordumuzda Cin ve ABD'den fazla omzu kalabalik var.
Bu vesileyle bu sayininda azaltilmasini bekliyoruz....
28 Temmuz 2016 Perşembe 08:36
sonunda adelet
 // Halil ibrahim yalcinkaya
Sonunda adalet saglaniyor. Fetöcüler ettiklerini sonunda buluyorlar iste. Ee herkesin bir adaleti var Allah(cc)'nun da var....
28 Temmuz 2016 01:00
TEMİZLİK İMANDANDIR
 // ismail emre
Güzel... ara sıra kir tutmaması için devamlı temizlenmeli...

Bak yüzyıllık pislik nasıl birikmiş aslan yattığı yerden belli olur pis tutarsan fetö böcekleri sarar artık daha hijyenik olmalıyız......
27 Temmuz 2016 Çarşamba 23:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler