YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan flaş PKK'ya operasyon açıklaması
TSK, Zergele köyünde 8 sivil öldü iddialarına ilişkin açıklama yaptı. TSK, vurulan yerin bir köy değil PKK'nın barınma alanı olduğunu belirtti.
TSK'dan flaş PKK'ya operasyon açıklaması
02 Ağustos 2015 / 14:19 Güncelleme: 02 Ağustos 2015 / 14:24

TSK, Kuzey Irak'ta bulunan PKK hedeflerine yönelik düzenlenen hava harekatı sırasında "Zergele Köyü'nde 8 sivil öldü" iddialarına yönelik açıklamada bulundu.

TSK, "Vurulan hedefin bir köy olmayıp Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir." dedi.

TSK'nın açıklamasının tamamı şöyle;

1. Bazı basın yayın organlarında Irak Kuzeyine icra edilen hava harekâtı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivil şahıslardan ölen ve yaralananların bulunduğu iddiası yer almıştır.

2. Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığımız bir açıklama yapmıştır.

3. Irak Kuzeyindeki ve yurt içindeki Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait hedefler, çok titiz ve detaylı bir çalışma sonucunda, görüntülü verilere dayalı olarak teyit edilmiş şekilde, ehil personel tarafından belirlenmektedir.

4. Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 // Rasim DUMAN
"Vur, pence-i Ali'deki simsir askina ! / Gulbang-i asman'i tutan pir askina !" Ellerinize saglik cocuklar, vurun ! Onlarin anladiklari dil bu ; ve bu "dil"den cok yildiklari ve perisan olduklari, son gunlerdeki kuyruk sallamalarindan belli oluyor....
02 Ağustos 2015 14:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler