YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan flaş açıklama: Bomba yüklü araç vuruldu!
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de muhalifler tarafından sürdürülen Fırat Kalkanı harekatı kapsamında, DAEŞ unsurlarına gerçekleştirilen 1 hava harekatında, bomba yüklü 1 aracın imha edildiği bildirildi.
TSK'dan flaş açıklama: Bomba yüklü araç vuruldu!
24 Eylül 2016 / 20:25 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 20:37

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de muhalifler tarafından sürdürülen Fırat Kalkanı harekatının 32'nci gününde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı. 

Açıklamada, Azaz-Rai sektöründe; muhalif unsurlardan oluşan 5 Özel Görev Kuvvet Grubu'nun saat 18.00 itibariyle kaybettiği bölgeleri geri almak amacıyla başlattığı operasyona devam ettiği vurgulandı. 

Muhaliflerin karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle ileri harekata devamla El Athariyah meskun mahallinde kontrolü sağladığı belirtildi. 

Keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 38 DAEŞ hedefine 101 fırtına atışı yapıldığı ifade edilerek, harekatın başından beri bin 220 hedefe 4 bin 797 atımın yapıldığı bildirildi.

BOMBA YÜKLÜ 1 ARAÇ İMHA EDİLDİ

Açıklamada, ayrıca Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından El Mutminah, Ziyadiyah, Tall Atiyah, El Athariyah, Sandarah ve Tall Aşah'da tespit edilen 1'i doçka uçaksavar mevziiyle komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan 12 bina olmak üzere 13 hedefin ateş altına alınarak, imha edildiği kaydedildi. 

Öte yandan koalisyon uçakları tarafından, Bahvurtah (Zeytinlik) bölgesinde tespit edilen DAEŞ unsurlarına 1 hava harekatı gerçekleştirilerek, bomba yüklü 1 aracın imha edildiği bildirildi.

Koalisyon tarafından, Katar'dan kalkan 2 uçakla ise Tall Ahmar bölgesindeki muhalif unsurlara, havadan tahkimat malzemesinin atıldığı ifade edildi.

Öte yandan, Suriye sınır hattında 1 adet Bayraktar İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyetinin gerçekleştirilmeye devam edildiği belirtildi.

musarda
 // hamza
Benim bir fikrim Var ABD izin vermiyor,TSK bir adim atamaz izinsiz daesh den once PKK PYD ama yoneten belli TC degil ABD...
24 Eylül 2016 23:17
musarda
 // hamza
TC membice 3 gun muhlet versin oldu 30 gun ABD kobaneye us kutuyor TSK PYD de ye saldiramiyor hatay siniri PYD de neden TSK saldirmiyor...
24 Eylül 2016 23:15
 // Mustafa
Hamza bey, pkk için yeni cephe Suriye dir. Oradan sınırı kuşatıyorlar. Yoksa keyfimizden mi girdik. Suriye deki mücadele pkk ile mücadeleden pek farklı değildir....
24 Eylül 2016 22:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler