YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan flaş açıklama
Şırnak'ta F-16'ların bombaladığı ve en az 30 kişinin öldüğü iddia edilen olayla ilgili Genel kurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi.
TSK'dan flaş açıklama
29 Aralık 2011 / 11:54 Güncelleme: 29 Aralık 2011 / 15:34

Şırnak'ta F-16'ların bombalamamasıyla sivillerin hayatını kaybettiği iddilarına ilişikin Genelkurmay Başkanlığından yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, ''köylülerin öldürüldüğü'' iddiasına ilişkin, ''Olayın meydana geldiği yer, bölücü örgütün ana kamplarının olduğu, sivil yerleşim bulunmayan, Irak kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesidir'' denildi.

İşte Genelkurmay'ın açıklaması:

1.   Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi harekatı, TBMM tarafından 17 Ekim 2007 tarihinde kendisine verilen ve birer yıllık sürelerle yenilenen yetki gereği sürdürülmektedir.

2.   Terör örgütü elebaşılarının son dönemde verdikleri kayıplar için gruplara misilleme talimatı verdikleri ve bu doğrultuda özellikle sınır ötesinde Sinat-Haftanin’e takviye maksadıyla çok sayıda terörist gönderildiği bilgisi alınmıştır.

3.   Çeşitli kaynaklardan alınan istihbarat ve yapılan teknik analizler sonucunda, içlerinde örgüt elebaşılarının da bulunduğu terörist grupların bölgede bir araya geldikleri ve sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerimize yönelik saldırı hazırlığı içinde oldukları anlaşılmış ve ilgili birlikler ikaz edilmiştir.

4.   Geçmişte bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırılarda, teröristlerin, kullandığı ağır silah, cephane ve patlayıcıları yük hayvanları ile Irak’tan getirerek sınırdan içeri soktukları, teslim olan terörist ifadelerinden bilinmektedir.

5.   Bölücü terör örgütü mensuplarının, Irak Kuzeyinden gelerek hududumuza yakın karakol ve üs bölgelerimize eylem yapacağına dair istihbaratın artması üzerine, keşif ve gözetleme gayretleri sınır boylarında artırılmıştır. Bu kapsamda, 28 Aralık 2011 günü saat 18.39’da, Irak sınırları içinde hududumuza doğru bir grubun hareket halinde olduğu İnsansız Hava Aracı görüntüleri ile tespit edilmiştir.

6.   Grubun tespit edildiği bölgenin teröristler tarafından sıkça kullanılan bir yer olması ve geceleyin hududumuza doğru bir hareketin tespit edilmesi üzerine hava kuvvetleri uçakları ile ateş altına alınması gerektiği değerlendirilmiş ve saat 21.37-22.24 arasında hedef ateş altına alınmıştır.

7.   Olayın meydana geldiği yer, bölücü terör örgütünün ana kamplarının konuşlu olduğu, sivil yerleşim bulunmayan, Irak kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesidir.

8.   Olay hakkında idari ve adli inceleme ve işlemler devam etmektedir.

      Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

yasal yaşama destek verilmelidir.
 // ibrahim çelikoğlu
Kapı varken damdan atlayıp eve giren birgün damdan düşer ve ölür.
Kaçakçılıkta bir çeşit harp durumudur.Silah ve uğuşturucu bunlar tarafından tedarik edilirse,ölümler daha beter olur.Çök ölü olacağına az ölü ile kurtulmak daha hayırlıdır.TSK'leri,tanıma teknelojisine sahip olsada ,salkımdan bir üzüm düşüp gözden kaçabilir.Normaldir......
29 Aralık 2011 12:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler