YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan flaş açıklama
TSK, Gölcük'teki belgelerle ilgili olarak: 'Yargı sürecinin sabır itidalle izliyoruz"
TSK'dan flaş açıklama
24 Ocak 2011 / 15:30 Güncelleme: 24 Ocak 2011 / 16:31

TSK, Gölcük'teki belgelerle ilgili olarak: 'Yargı sürecinin sabır itidalle izliyoruz"

İşte Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama:

1.   Devam eden bir soruşturma kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 06 Aralık 2010 tarihinde Donanma Komutanlığında arama yapılmıştır.

2.   Cumhuriyet Savcısı nezaretinde askerî personel tarafından yapılan aramada, birtakım malzeme ve doküman bulunmuştur. Konuya ilişkin Askerî Savcılık tarafından adli soruşturma başlatılmış olup olayın idari soruşturması da hâlen devam etmektedir.

3.   Bulunan dokümanın bir kısmı, 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 19 Ocak 2011 tarihinde ilgili taraflara dağıtılmıştır.

4.   Bu tarihten itibaren, bazı medya organlarında, ortaya atılan her iddiayı peşinen doğru kabul eden, adı geçen herkesi suçluymuş gibi gösteren ve farklı yollarla bunu başkalarına da kabul ettirmeye çalışan bir yaklaşım belirmiştir. Bu şekilde yapılan yayınlarla, kişilerin “masumiyet karinesinin korunması” ve “özel hayatın gizliliği” ilkelerinin ciddi şekilde ihlal edildiği, yargılama sürecinin “kamuoyu yargısı” şekline dönüştürülmek ve olumsuz yönde etkilenmek istendiği açıkça görülmektedir.

5.   Türk Silahlı Kuvvetleri, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve anayasal değerlere bağlı bir kurum olarak, aksi yönde yapılan telkinlere rağmen, yargı sürecini sabır, sukunet ve itidalle izlemekte, bu çerçevede bağımsız ve tarafsız olduğuna inandığı yargının er ya da geç doğruyu ortaya çıkarmasını beklemektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


 

tsk'leri itidali davranmalıdır...
 // ibrahim çelikoğlu
Araplar ayaklanıyor,devlet başkanları devletlerini terk etmek mecburiyetinde kalıyorlar.Böyle bir hadisenin Türkiyede olmasını Yabancı Servisler ne kadar arzu eder.Bulanık suda balık avlıyan balıkçılar.TSK'lerinin yapması gereken Anayasasına bağlı kalmak olmalı ve değişmtirilemez maddesinin hukuk devletini can havli ile korumalı,hukuksuzluğa baş vurmamalıdır.Bir baş kaldırışı kimse engelleyemezse kan gövdeyi götürür ve devlet kavramı yok olur.
Böyle bir ş...
24 Ocak 2011 17:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler