YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan flaş açıklama
TSK'dan flaş açıklama
04 Mart 2010 10:08
"Baştan beri sadece komutanların katılması planlandı"

Genelkurmay Başkanlığı'ından KIŞ 2010 Tatbikatı ile ilgili açıklama geldi. TSK'dan yapılan bu açıklama, kafalarda beliren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tatbikata neden katılmadığı sorularına da bir cevap niteliğindeydi.

Genelkurmay'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

1.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin planlı tatbikatlarından olan KIŞ-2010 Tatbikatı, 3'üncü Ordu Komutanlığı koordinatörlüğünde, 9'uncu Kolordu Komutanlığı tarafından, 01-05 Mart 2010 tarihleri arasında, Akbaba/Kars Atış ve Tatbikat bölgesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığının da katılımıyla, müşterek, fiili ve atışlı olarak icra edilmektedir.

2.    Tatbikatın maksadı; birliklerin kar ve şiddetli soğuklarda, atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemek, birliklerin kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, giyim, ikmal ve bakım faaliyetleri gibi temel komular üzerinde eğitimlerini ve beka kabiliyetini geliştirmektir.

3.    Başlangıçtan itibaren bu Tatbikatın Basına Kapalı olarak ve Seçkin Gözlemci Gününe sadece Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı katılacak şekilde icra edilmesi planlanmıştır.

4.    Tatbikata 1574 personel, 7 uçak ve 14 helikopter katılmaktadır.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


 

İKİ YIL ÖNCEKİDE BÖYLE YAPILDIYSA GAYET NORMAL !
 // MERAKLI
Yıllardır böyle uygulanıyorsa normal ,bundan önceki tatbikata Yasama ve yürütmenin başı davet edild ide şimdi davet edilmiyorsa bu da gayet anormal,ya dargınlık var ya da güvensizlik .Sorun değil yeterki asker kendi görevine iyi baksın bundan önceki felaketi yaşamasın gerisi kolay. Su akarken yolunu bulur....
04 Mart 2010 10:59
tarihimizin altın yazılarından biri oluyor
 // ugur kayabas
Böyle yüzkarası bir olayı yüce tük milletine yapılmış bir saygısızlık olarak görüyorum. O paşa görevden alınınca sanki tatbikat yapılamayacak mıydı? savaşta vur bir ordu paşasını sonrada koca orduyu teslim al.Asker her şeye hazırlıklı olmalı. zaten karasal savaşın ilk zamanlarında hemen emir komuta bozulur. Ergenekon vb örgütlere bulaşmışlar derhal görevden alınmalı....
04 Mart 2010 10:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler