YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan flaş açıklama
TSK'dan flaş açıklama
26 Aralık 2009 10:39
Bülent Arınç'a sukast iddiasıyla ilgili Genelkurmay'dan bir son dakika açıklaması geldi...

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla yakalan 2 subayın Genelkurmay Karargahı'ndaki bürolarında arama yapılmıştı. Bu aramanın detayları belli olmaya başladı. Aramalarla ilgli olarak TSK'nın internet sitesinden bir açıklama yapıldı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

1. Yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında dün akşam (25.12.2009) Saat : 19.30'dan itibaren, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları nezaretinde bir arama yapılmıştır.

2. İlgili kanun ve mevzuat uyarınca aranan yerin askeri mahal olması nedeniyle arama Cumhuriyet Savcıları nezaretinde Merkez Komutanlığı görevlileri tarafından icra edilmiştir.

3. Sabah Saat : 05.46'da sona eren aramayı müteakip burada görevli 8 askeri personel gözaltına alınarak Ankara Merkez Komutanlığına götürülmüşlerdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ÖZEL KUVVETLER ARANMIŞTI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a  suikast iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgin ile 4 savcı, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda dün gece arama yapdı... Komutanlığa bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanlığı Ankara Bölge binasına polislerle giden savcılar, Arınç’ın evinin yakınında gözaltına alınan Albay E. Y. B ile Binbaşı İ. G’nin odaları arandı...

TÜRKTİME’DAN ÇARPICI İDDİA

 

Ankara'da Mahkeme Kararıyla Özel Harbe Bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu'nun 5 savcı tarafından aranması olayında içeride çok büyük kriz çıktığı öğrenildi.

 

Askeri personel savcılara arama yaptırmadı. Savcıların sadece gözaltına alınan Albay E.Y.B ve Binbaşı İ.G.'nin odasını aramaları için savcılara izin verdi.

ASKER FİZİKİ DİRENİŞ GÖSTERDİ 

Savcılar mahkemenin verdiği arama kararının bütün delillerin toplanması amacıyla verilmiş genel arama kararı olduğunu belirtip, evrakların bulunduğu bölümlerde arama yapacaklarını belirttiler. Askeri personelin fiziki direnişi üzerine, kriz gece saat 2.5'a kadar sürdü.

 

Savcılar arama yaptırılmaması üzerine gece 2.30 civarı kararı veren hakimi durumdan haberdar ettiler ve "verdiği kararın gereğini yerine getiremediklerini" ilettiler.

KAPI VE PENCERELER BİLE MÜHÜRLENDİ 

Bilgi üzerine hakim Seferberlik Tetkik Kurulu binasına geldi. Ancak askeri personel hakime de direndi ve evrak bölümlerini arattırmadı. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren gerilim sonrası hakim, sabah 06 civarı, arattırılmayan ve önemli delillerin olduğu düşünülen bütün bölümlerin kapı ve pencerelerini mühürledi ve binadan ayrıldı.

GENELKURMAY İKİNCİ BAŞKANI GÜLER DEVREYE GİRDİ 

Uykusuz gece karargahta da sürdü Genelkurmay İkinci Başkanı Aslan Güler'in hakimle görüştüğü ve arattırılmayan evrak bülümleri için ricada bulunduğu öğrenildi. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ da durumdan bilgilendirildi.

 

Sözkonusu bölümler halen arattırılmıyor. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ konuyla ilgili Başbakan'la görüştü.. ÖZEL/TURKTIME

adaletin vukuu herşeye rağmen ..............
 // zeybek7
bir söz var ''kendini bilmeyen gayrından bi haberdir''evet eski bir tsk personeli olarak(28 şubat maduru )şunuçokiyi biliyoruzkiburdagizlenen herşey bu millete ve ejdadına saygısızlıktır.tsk üst kademesini yönetenler bu olayları açık ve net millete anlatmalı.nasıl bizi suçsuz yere sahte sicillerle vede adalet önünde aklanmış birini tsk dan ayırdıysalar bu şekli ve manası çirkef faliyetler karşısında kendini tartmalı başkasını hakkını yememeli dürüst olmal...
27 Aralık 2009 16:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler