YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: 3 muhalif şehit oldu!
TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: 3 muhalif şehit oldu!
01 Ekim 2016 11:40
Türk Silahlı Kuvvetlerince sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, tespit edilen 10 DAEŞ terör örgütü hedefininin imha edildiğini belirterek, 3 muhalifin şehit olduğunu, 7 muhalifin de yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 39'uncu gününde, sabah 07.00'ye kadar meydana gelen gelişmelere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Azaz-Rai hattında muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu ile DAEŞ terör örgütü arasında Uvayşiyah, Cubban, Tall Atiyah ve Tall Aşah meskun mahallerinde yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Uvayşiyah, Cubban ve Tall Atiyah'ta büyük ölçüde hakimiyet sağlayan muhalif unsurların tam kontrol sağlama çabaları ve mayın ve el yapımı patlayıcı temizlik faaliyetleri sürüyor.

Bölgede bugün keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 10 DAEŞ terör örgütü hedefine, ateş destek unsurlarınca 33 Fırtına, 40 çok namlulu roketatar (ÇNRA) ve 20 tank atışı yapıldı. Atışlar sonucunda 4 silah yüklü araç, arazide kamufle edilmiş 5 çadır tipi barınma alanı, bir karargah binası imha edildi. 

Bölgede bugün yaşanan çatışmalarda biri daha önce yaralanan 3 muhalif şehit olurken, 7 muhalif de yaralandı. Destek sağlayan TSK unsurlarında ise zayiat ve hasar meydana gelmedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler