YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan eleştirilere yanıt
TSK Erbakan'ın cenazesine katıldıkları için yapılan eleştirilerinden rahatsız...
TSK'dan eleştirilere yanıt
02 Mart 2011 / 14:19 Güncelleme: 02 Mart 2011 / 14:20

Necmettin Erbakan'ın vefatının ardından, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in yayımladığı mesaj ile askerin cenaze törenine katılmasına ilişkin yapılan yorumlar tartışma yaratmıştı. Bu yorumlardan Türk Silahlı Kuvvetleri rahatsız. Kaynaklar "Bu bir insanlık görevidir " dedi.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın askeri kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Genelkurmay, Necmettin Erbakan'ın vefatının ardından hem yapılan açıklamayı hem de cenaze törenine katılımı "insani görev " olarak görüyor.

Bu nedenle de başka anlamların yüklenmesi doğru bulunmuyor. Üstelik bunun siyasi polemik konusu yapılması da Genelkurmay'da rahatsızlık yaratıyor.

Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, yazılı bir açıklama yapmıştı. Cenaze törenine 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu katılmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin törene gönderdiği çelenk de dikkat çekmişti. Tüm bu gelişmeler, özellikle siyasette "28 Şubat süreci bitti, süreç nedeniyle de asker özür diliyor" şeklinde yorumlanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler