YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan darbe iddialarına sert cevap
Türk Silahlı Kuvvetleri bazı medya organlarında darbe iddiaları ile ilgili yapılan haber ve yorumlara internet sitesinden cevap verdi.
TSK'dan darbe iddialarına sert cevap
31 Mart 2016 / 09:00 Güncelleme: 31 Mart 2016 / 09:21

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Milletinin engin sevgi ve güveninden güç alan, demokrasiye bağlılığını her ortamda dile getiren Türk Silahlı Kuvvetlerinde idari ve adli mekanizmalar sürekli ve etkin olarak çalıştırılmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin, mutlak itaat ve tek emir komuta esastır. Hiçbir yasa dışı, emir-komuta hiyerarşisi dışı oluşum ve/veya harekete taviz verilmesi söz konusu değildir" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliği için, görevlerinin ifasında Anayasa'da belirtilen hukuk devleti, hukukun üstünlüğü ve demokratik toplum olmanın gerekleri prensiplerine bağlılığı temel esas alarak, Anayasa ve yasalar çerçevesinde kendisine verilen görevler doğrultusunda yurt içinde ve sınır ötesinde teröristle mücadele eden TSK; bazı il ve ilçelerde de gece gündüz demeden, hiç bir zorluğa aldırmadan, her türlü fedakarlık ve kahramanlığı göstererek, polis ve korucularla omuz omuza operasyonlarını aralıksız sürdürmektedir.

Hal böyle iken bazı medya organlarında hiç bir dayanağı olmadan yapılan haber ve yorumlar doğal olarak kahraman silah arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekte, tüm mensuplarımızı rahatsız etmektedir.

Milletinin engin sevgi ve güveninden güç alan, demokrasiye bağlılığını her ortamda dile getiren Türk Silahlı Kuvvetlerinde idari ve adli mekanizmalar sürekli ve etkin olarak çalıştırılmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplin, mutlak itaat ve tek emir komuta esastır. Hiçbir yasa dışı, emir-komuta hiyerarşisi dışı oluşum ve/veya harekete taviz verilmesi söz konusu değildir.

Bambaşka saiklerle yapıldığı anlaşılan ve hiçbir hukuki, insani, vicdani ve akli dayanağı olmayan, basın etiğinden ve üslubundan uzak, haddini aşan haber ve yorumları yapanlar hakkında hukuki işlemler başlatılmış ve suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 // Poyraz
Maşallah...
01 Nisan 2016 13:49
 // Rasim DUMAN
Genelkurmayimiz, sanli ordumuzun "milletin ordusu" oldugunu bir defa daha ibraz ve ifade ederek, kendilerine minnet, sevgi ve saygi hislerimizi artirdi. Bu yayinlarin arkasinda kimlerin olugunu, Omer bey kardesim gayet veciz ve nukteli bir sekilde yazmis, kendisine de ayrica tesekkurlerimi arzediyorum....
31 Mart 2016 19:10
 // Ömer
sorosgiller familyası ve nişantaşına adaptasyonda zorlanan değişik, dalaksız yamağın mazot kaçakçısı şefi ile birlikte Etekli yaqıp, kohen in uslu çocuğu ediz gller çok daha çok rahatsız...
31 Mart 2016 11:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler