YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan Çiçek yalanlaması
Genelkurmay, "10 Kasım'da düzenlenen öğle yemeğine Kuvvet Komutanlarıyla Jandarma Genel Komutanı katılmıştır" açıklamasın yaptı
TSK'dan Çiçek yalanlaması
15 Kasım 2009 / 12:51 Güncelleme: 15 Kasım 2009 / 12:57

Dursun Çiçek'in komutanlarla öğle yemeğinde buluştuğuna dair iddiaları yalanladı.


Genelkurmay Başkanlığı, 10 Kasım 2009'da Genelkurmay Başkanlığında düzenlenen öğle yemeğine, Kuvvet Komutanlarıyla Jandarma Genel Komutanı'nın katıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, ''10 Kasımda Genelkurmay Başkanlığında düzenlenen öğle yemeğine Kuvvet Komutanlarıyla Jandarma Genel Komutanı katılmıştır. Bunun dışında bu öğle yemeğine katılanlara ilişkin yapılan kasıtlı haberler yalandır. Kasıtlı olarak yalan haber yapanlara ilişkin suç duyurusunda bulunulmuştur'' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"1.    10 Kasım 2009 günü Genelkurmay Başkanlığında düzenlenen öğle yemeğine Kuvvet Komutanlarıyla Jandarma Genel Komutanı katılmıştır.

2.    Bunun dışında bu öğle yemeğine katılanlara ilişkin yapılan kasıtlı haberler yalandır.

3.    Kasıtlı olarak yalan haber yapanlara ilişkin suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

İFADEDEN ÖNCE YEMEK İDDİASI

AKP ve Gülen'i Bitirme Planı'nın altında imzası olan Albay Çiçek'in, Ergenekon savcılarına ifade vermeden önce komutanlarla öğle yemeğinde buluştuğu iddia edilmişti. Genelkurmay Gelincik Salonu'ndaki yemeğe Orgeneral İlker Başbuğ ile birlikte dört kuvvet komutanı da katıldığı da öne sürülmüştü.

Albay Dursun Çiçek "İrticayla Mücadele Eylem Planı"nda ıslak imzası bulunduğu iddiasıyla tutuklandıktan 45 saat sonra serbest bırakılmıştı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler