YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan bölge halkına önemli mesaj
TSK'dan bölge halkına önemli mesaj
23 Nisan 2016 06:36
TSK’dan bölge halkına çok önemli sembolik mesaj: Operasyona şehit düşen köy korucusunun adı verildi.

Bingöl’de Jandarma özel harekat birliklerinin terör örgütü PKK’ya karşı düzenlediği bir operasyona, şehit düşmüş olan geçici bir köy korucusunun adı verildi. Bu durum; kara kuvvetleri komandoları, jandarma ve polis özel harekat timleri ile korucuların son aylarda omuz omuza yürüttükleri müşterek operasyonlar ve bölge halkının PKK’ya destek vermemesi konusunda sembolik açıdan önemli bir anlam taşıyan nitelik kazandı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ OMUZ OMUZA

Bölgede Terör örgütüne karşı Jandarma özel harekat, polis özel harekat ve korucuların yanı sıra Kara Kuvvetleri’ne bağlı komando unsurlarından geçici tarzda özel operasyon yapılanmaları oluşturuldu.

Meskun mahallerdeki operasyonlar, farklı güvenlik güçlerinin müşterek operasyonları ile yapıldı. Operasyonlarda, büyük ölçüde başarı sağlandı ve PKK’nın kırsal unsurları Türkiye’den ayrılmak zorunda kaldı. Terör örgütünün en büyük hezimeti ise bölge halkından beklediği desteği alamaması oldu.

OPERASYONA KORUCUNUN ADI VERİLDİ

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, 49'uncu Komando Tugay Komutanlığı harekat komutasında. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler, 19 Nisan'da Bingöl'ün Ortaçanak köyü Göltepesi bölgesinde bir operasyon düzenledi. Bu operasyona,  "Şehit Geçici Köy Korucusu Mehmet Çintay-3" adı verilmesi anlamlıydı.

 

MİLLİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler