YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan Balyoz açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz davası kapsamında tutuklu bulunan sanık askerlerle ilgili " TSK'da görevli ve emekli 163 personelin tutukluluk halinin devamını anlamakta güçlük çekiyoruz"dedi.
TSK'dan Balyoz açıklaması
06 Nisan 2011 / 15:24 Güncelleme: 06 Nisan 2011 / 15:54

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz davası kapsamında tutuklu bulunan sanık askerlerle ilgili "163 personelin tutukluluk halinin devamını anlamakta güçlük çekiyoruz"dedi.

İşte Genelkurmay'ın sitesinden yapılan açıklama:

5-7 Mart 2003 tarihinde 1’inci Ordu Komutanlığında yapılan bir plan semineri ve bu seminerle ilişkilendirilmeye çalışılan ve bir darbe planı olduğu iddia edilen planla ilgili olarak başlatılan kovuşturma işlemi devam etmektedir.

2.   Halen tutuklu bulunan 163 askeri personelin, tutuksuz yargılanmak üzere yaptıkları müracaat 5 Nisan 2011 tarihinde itiraz mahkemesi tarafından ikinci kez reddedilerek, tutukluluk hallerinin devamına karar verilmiştir.

3.   Devam eden yargı sürecine müdahale anlamına gelebilecek davranışlardan özellikle kaçınan Türk Silahlı Kuvvetleri, yargılamayı etkilemeyecek şekilde, çeşitli defalar açıklamalar yaparak, ilgili makamları bilgilendirerek, yapılan seminerin ne olduğunu, nasıl yapıldığını, neleri kapsadığını ve kimlerin hangi emirlerle katıldığını tereddüte yer bırakmayacak şekilde izah etmiştir. Benzer hususlar, savcılık makamlarınca görevlendirilen bilirkişi raporlarında da açık bir şekilde yer almaktadır.

4.   Hal böyle iken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin görevli ve emekli 163 personelinin tutukluluk halinin devamını anlamakta güçlük çekilmektedir.

5.   Bu nedenle, dün verilen tutukluluk halinin devamına ilişkin kararı kamuoyunun bilgisi için olduğu gibi yayınlıyoruz.

      Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

 

herşey vatan için
 // fsafitürk
Bu dünyada olup biten neyi anladılar da bunu anlamıyorlar ben de anlamadım. Ne de olsa "burası asker ocağı. aklınızı mantığınızı dışarda bırakın" ifadelerini kendilerinden bizzat duyan bir gençlik geçirenlerdenim. E onlar hep içerde malum:)...
06 Nisan 2011 18:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler