YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan askeri davalara ilişkin açıklama
Genelkurmay Başkanlığı, emekli ve muvazzaf askerler hakkında açılan ve sonuçlanan davalar hakkında bir açıklama yaptı.
TSK'dan askeri davalara ilişkin açıklama
29 Şubat 2016 / 14:13 Güncelleme: 29 Şubat 2016 / 14:25

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, askerlere yönelik açılan davalar hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı, sonuçlanan davalar hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Genelkurmay'ın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

"1. Kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davalar beklendiği şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır.

3. Alınan bu kararlar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler dileriz."

 // sade vatandas
Rahmetli Erbakan hocaya ve Turk Milletine yapilanlari unutmamak gerekir.Turk Milletinin evlatlari Turk Devlet Kadrolarina sahip cikmalidir...
29 Şubat 2016 20:08
Bir memleketin
 // uykucu
anayasa mahkemesinin hali bu olunca digerlerinin nasil oldugunu dusunmek bile imkansiz....
29 Şubat 2016 Pazartesi 15:23
yaptıkları yanlarına kalmayacak...!!!
 // Muhafız
Başta sayın İlker Başbuğ paşa olmak üzere TSK mensuplarına sahte delillerle şerefsizce kumpas kurup yıllarca hapislerde yatmasına sebep olan Fetullahçı terör örgütü mensuplarının yaptıkları bu şerefsizlikleri sanmasınki yanlarına kar kalacak...!!!Bu yüce TÜRK MİLLETİNE andolsunki bu yaptıkları şerefsizliklerinin hesabı teker teker sorulacaktır,ya bu yaptıklarının hesabını ya yargı mensupları kanunen soracaktır,yada birileri anladıkları dilden sormak zorunda kalacaktır,bunu herkes iyi bilsin...!!...
29 Şubat 2016 Pazartesi 14:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler