YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan 'arama' açıklaması
TSK'dan 'arama' açıklaması
29 Aralık 2009 10:28
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Seferberlik Bölge Başkanlığında yapılan aramayla ilgili olarak, açıklama yaptı...

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Seferberlik Bölge Başkanlığında yapılan aramayla ilgili olarak, ''Tamamen yasal çerçeve kapsamında yürütülmekte olan bu incelemenin bir müddet daha devam edebileceği anlaşılmaktadır'' denildi.

JİTEM adında bir kuruluş yok

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır 3. ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği yazıda, başkanlık bünyesinde ''JİTEM'' adında kurulmuş herhangi bir birimin mevcut olmadığını bildirdi.

Aralarında terör örgütü PKK itirafçılarının da bulunduğu 11 sanıklı ''JİTEM'' davasında Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Jandarma Genel Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdiği ve ''JİTEM adlı bir birimin olup olmadığının, var ise hangi tarihte kurulduğunun, faaliyetine devam edip etmediğinin, iddianamede belirtilen kişilerin kuruluşa üye olup olmadıklarının'' sorularını içeren yazının cevabı mahkemeye ulaştı.

Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaşan ve Genelkurmay Başkanı namına Ceza Hukuk İşleri Şube Müdürü Hakim Albay Orhan Önder imzalı yazıda, ''Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde kurulmuş (JİTEM) adında herhangi bir birim mevcut değildir'' denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler