YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'daki Paralel'e soruşturma açıldı
TSK'daki Paralel'e soruşturma açıldı
14 Mayıs 2015 05:18
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, TSK içindeki Paralel Yapı'ya ilişkin "Binin üzerinde kişiyle ilgili ihbar geldi. Hem idari hem de Genelkurmay Askeri Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Gereği yapılacaktır" diye konuştu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Anadolu Ajansı'nın (AA)Editör Masası'na konuk oldu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Paralel Yapı'dan, Balyoz ve Ergenekon davalarında beraat eden subaylara kadar önemli açıklamalar yaptı. Yılmaz'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Müdahale ile karşılaşacaklar

Seçim güvenliğine ilişkin her türlü tedbirler alınmıştır. Bundan sonra gerek paralel devlet yapılanması, gerekse PKK bağlantılı örgütlerin, gerekse diğer hukuka aykırı örgütlerin seçim sürecini engellemek için yapacakları her müdahale ve çalışma güvenlik güçlerimizin müdahalesiyle karşılaşacaktır. Gücümüzü hukuktan, kanundan alıyoruz.

Binin üzerinde ihbar geldi

Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde yer aldığı şekliyle ulusal tehdit olarak değerlendirilen bir yapının milli ordunun içinde yer alması doğru ve uygun değildir. Bu, ordumuzun milli ordu vasfını zedeler. Silahlı kuvvetlerimizde bu ana kadar binin üzerinde kişiyle ilgili olarak da ihbar gelmiştir. Bu ihbarlarla ilgili hem idari hem de Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturmalar başlatılmıştır. Neticelendiğinde elbette gereği yapılacaktır.

73 subay terfi ettirilecek

Balyoz ve Ergenekon davalarında yargılanan 73 subayımız göreve döndü. Bunlardan 46'sı albay rütbesindedir ve Yüksek Askeri Şura'da terfi derecelendirilmesine gidecektir. Dolayısıyla, o terfide Yüksek Askeri Şûra üyeleri kendilerine, diğer aynı yaşta tertiplerine bakarak da en iyi liyakat ve ehliyeti dikkate alarak bir değerlendirme yapacaktır.

İstihbarat görüntüsü veriyor

(Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinleme) Bunlar dışarı sızdırırlar mı, şüpheniz olmasın. O sızdırılma olayında şu verilmek istendi: "Bakın bunlar bir araya geldiler, Türkiye'yi savaşa sokacaklar, Suriye bataklığına..." Süleyman Şah Türbesi'ni de bahane ederek... Bu yapılacak şey mi? Ülkemizin, MİT Müsteşarı, Genelkurmay İkinci Başkanı, Dışişleri Bakanı'nın bu toplantısı dışarı sızdırıldı mı, sızdırıldı. Bundan sonra da böyle bir şey yapabilirler mi, yapabilirler. Böyle baktığınızda adeta bir karşı istihbarat örgütü görüntüsü veriyor. İncelemeler devam ediyor, somut bilgiler, belgeler elde edildikçe inşallah gereği yapılır. (Genelkurmay'ın Milli Savunma Bakanlığı'nda bağlanması) Bir çalışma yapılmamaktadır.

Gürsel Tekin yanlış anlamış

Bakan Yılmaz CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in "Asker Suriye'ye girecek" iddiasıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: "Bir algı ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Doğru değildir. Muhtemelen, Sayın Başbakan Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret edecek, arkadaşlar, oradaki silahlı kuvvetler mensuplarına 'hazırlıklı olun' demişlerdir. Oraya Başbakan, bakanlar geliyor. Muhtemelen bu bilgi ona gitmiştir, o da "Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'ye girecek" şeklinde yansıtmıştır. Şah Fırat Operasyonu hakkında "Milli Savunma Bakanı gelsin de 06.00'da bilgi versin' diye bir talep iletildiğinde muhalefet 'Biz bilgi istemiyoruz' dedi. Operasyonda Türkiye hiçbir değerini tehlikeye atmamıştır. Mehmetçiğin can güvenliğini ön planda tutarak, bu ortamda geçici olarak Suriye Eşmesine taşınmıştır. O bayrak inmeden Suriye Eşmesi'ndeki bayrak dalgalanmıştır."

 

SABAH

şarap içerlermiş
 // hasan
kendilerini gizlemek için alkol alan gizli paralel örgüt mensupları olduğu söyleniyor. devlet bu örgüte karşı çok tedbirli olmalı, ilişiği saptananlar kapı dışarı edilmeli....
14 Mayıs 2015 Perşembe 09:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler