YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'daki memurlar artık sendikalı
TSK'daki memurlar artık sendikalı
13 Nisan 2013 15:16
Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Akif Tutkaç "Dün itibariyle 12 bin kişilik form yaptırdık, illere gönderdik ve bugün formlar bitti" dedi.

Sivil Memurlar Sendikası (Sime-Sen) Genel Başkanı Akif Tutkaç, sendika genel merkezinde basın toplantısı yaptı. Tutkaç, Ankara 8. İş Mahkemesinin 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun ''Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kadrolarında çalışan sivil memurlar ve kamu görevlilerinin sendikaya üye olamayacağı ve sendika kuramayacağına'' ilişkin fıkrasının iptali için Anayasa Mahkemesine başvurduğunu hatırlattı.

Mücadelelerinin hukuken yargı kararıyla da tescil edilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Tutkaç, üye kayıtlarının hızlı bir şekilde başladığını belirtti. Şu anda yaklaşık 5 bin üyeye sahip olduklarına dikkati çeken Tutkaç, şunları kaydetti:

"Dün itibariyle 12 bin kişilik form yaptırdık, illere gönderdik ve bugün formlar bitti. Bizden tekrar üyelik için form istendi. Sivil memurlardan, aşırı derecede talep var ve hızla ilerliyoruz.

İstanbul, İzmir, Hatay, Van, Hakkari, Erzurum gibi 40 ilde teşkilatlanmamız oluştu. Teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcımızın çalışmalarıyla 21 ilde teşkilatlanma oluşuyor ve temsilciler atanıyor."

Tutkaç, Ankara'da TSK'nın görevli memur sayısının yaklaşık 12 bin olduğuna işaret ederek, en çok üye kaydının da Ankara'da yapıldığını bildirdi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler