YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK yeniden güven kazandı! Cerablus'a tam destek
FETÖ’cü hainlerin gerçekleştirilmek istedikleri darbe girişimiyle ilgili yapılan anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete göre halkın % 94,6'sı Cerablus harekatına destek verirken, TSK'ya olan güvende %69'a ulaştı.
TSK yeniden güven kazandı! Cerablus'a tam destek
02 Eylül 2016 / 14:48 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 14:59

ORC Araştırma Şirketi 15 Temmuz’da FETÖ’cü bir grup hain asker tarafından gerçekleştirilmek istenilen darbe sonrası 29-31 Ağustos tarihleri arasında 32 ilde halkın nabzını tuttu. Araştırmada vatandaşlara 'FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında, darbeci ve darbe destekçisi tüm unsurları etkisiz hale getirmeye yönelik gerçekleştirilen operasyonları destekliyor musunuz’ sorusu yöneltildi.

DARBECİLER TEMİZLENSİN

Ankete katılanların yüzde 97’si bu soruya ‘evet’ cevabı verdi. Araştırmaya katılanların yüzde 61.5’i operasyonların daha da derinleştirilerek devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Türk halkının yüzde 98'i FETÖ’cülerin sadece kamu ya da özel kurumlarda değil siyasi partilerin içinde  milletvekili, belediye başkanı sıfatlarıyla da bulunduğunu düşünüyor. 

AK PARTİ OY ORANINI ARTIRDI 

Ankette FETÖ'nün karşısında net duruş sergileyen siyasi partilerin oy oranında gözle görülür bir artış olduğu da tespit edildi. AK Parti’nin oyları yüzde 54.7’ye ulaşırken, FETÖ’ye tepki gösteren MHP’nin oyları da yüzde 14’e çıktı. CHP yüzde 24 oy alırken, HDP yüzde 5,8 ile baraj altında kaldı.

ASKERE OLAN İNAÇ %69'A ULAŞTI

TSK tarafından Cerablus’ta DAEŞ ve PYD’ye karşı başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'na da Türk halkından büyük destek geldi.  Ankete katılanların yüzde 94.6’sı operasyonu desteklediğini söyledi. Yapılan son anket çalışmasında halkın TSK'ya olan güveni yükselerek yüzde 69’a ulaştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler