YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK ve MİT'te yeni dönem! Geri dönecekler
TSK ve MİT'te yeni dönem! Geri dönecekler
05 Eylül 2016 15:49
28 Şubat sürecinde YAŞ kararları ile ordudan atılan askerler, görevden uzaklaştırılan MİT mensupları görevlerine geri dönebilecek.

28 Şubat sürecinin ardından binlerce kamu personeli disiplin cezaları ve soruşturmalarla görevlerinden uzaklaştırılmıştı. YAŞ kararları ile 2 bine yakın subayın resen ordudan atıldığı ve MİT mensuplarının da görevlerinden uzaklaştırıldığı sürecin ardından 2013 yılında TBMM'den geçen Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile görevden uzaklaştırılan kamu personelinin görevlerine iadesinin önü açılmıştı.

MİT MENSUPLARI VE ASKERLER GÖREVLERİNE GERİ DÖNEBİLECEKLER

Edinilen bilgiye göre, MİT mensupları ve YAŞ kararları ile ordudan uzaklaştırılan askerler de görevlerine iade edilebilecek. Öte yandan çeşitli bakanlıklar bünyesinde çalışan ve kılık kıyafet yönetmeliklerine uymadıkları gerekçesiyle görevlerinden uzaklaştırılan personel, söz konusu kanun üzerine çıkarılan kılık kıyafet yönetmeliği disiplin afları ile görevlerine geri dönmüşlerdi.

Kadroda eksiklik fazla herhalde
 // patates
Bu kadar FETÖ cü cunta çıkarsa, bunu kısa sürede nasıl telafi edecekleri ?
Senelerin emekleri buhar oldu gitti. Şimdi eksikliği böyle kapatacaklar herhalde ama bu azınlıklar bence....
05 Eylül 2016 18:08
türk olan türke bomba atıp kurşun mu sıkar.
 // hursit dilaver
şimdi şu var.MİT baskınında yerlere yatırılan MİT elemanlarının,bu pensilvanya hainlerince ayakları ile kafalarına bastırıldı,dövüldü falan.bir de bu sahneleri kameraya çektiler.DEMEM O Kİ, BU PENSİLVANYA ASKERLERİ UNUTULMASIN Kİ,ÖNCE AİLELERİNE YABANCI OLDULAR, SONRA TÜRK MİLLETİNE YABANCI EDİLDİLER.SON OLARAK TA İSLAMİYETE TERS BAKTILAR.sanmayın ki, müslümandılar.dünyada her yer onlar için türkiyeden farksızdı.seccademi serdiğim yer vatanım diyorlardı.ailelerini reddettiler.türkü bombaladılar...
05 Eylül 2016 Pazartesi 17:57
...
 // Yahya RAMİ
Bu demektir ki bir süre sonra şu an görevlerinden atılan asker, polis ve diğer kamu görevlileri de, başka bir iktidar döneminde, benzer gerekçelerle, ne yazık ki, yeniden görevlerine dönebilecekler ve belki de devletten yüklü tazminatlar da kazanabileceklerdir! Belki bu biraz uzun bir süre sonra olacak ama bunun böyle olmayacağına kimse garanti veremez değil mi? Bu gerçekten düşünmesi bile ürkütücü!!!...
05 Eylül 2016 Pazartesi 16:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler