YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK unsurlarının PYD mevzilerine top atışı sürüyor
TSK unsurlarının PYD mevzilerine top atışı sürüyor
17 Şubat 2016 17:12
TSK'nın, Kilis sınır hattında konuşlu birliklerinden Fırtına obüsleriyle Azez'deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine gerçekleştirilen top atışları aralıklarla sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kilis sınır hattında konuşlu birliklerinden Fırtına obüsleriyle, Halep'e bağlı Azez ilçesindeki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine gerçekleştirilen top atışları devam ediyor.

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiyae göre, Kilis sınır httında konuşlu birlikler, Fırtına obüsleriyle Azez'deki bölücü terör örgütü PYD/PKK hedeflerine top atışlarını sürdürüyor. 

Elbeyli ilçesi yakınlarındaki sınır hattındaki topçu birliklerinden, Azez'in güneybatısında yer alan Minniğ köyü ve yanındaki havaalanı, Maranas köyü ile Tel Rıfat arasındaki Ayndağne köyünün kontrolünü ele geçiren PYD mevzileri hedef alındı. 

Bu arada insani yardım malzemesi taşıyan tırların Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçiş yaptığı görüldü. 

Azez'in güneybatısında yer alan Maranas bölgesinden 12 Şubat'ta, terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca sınırın Türkiye tarafına ateş açılması üzerine, TSK unsurlarınca angajman kuralları çerçevesinde karşılık verilmeye başlanmıştı. 

 

AA

daha çok zaiyat olması için...!!!
 // Muhafız
Hedefler atış altına alınırken;zaiyatın daha çok olması için çelik bilyeli Klasik Geliştirilmiş Cephane kullanınki şerefsizlerin hepsi bir anda etkisiz hale getirilsin.Ayrıca daha da anlamıyorlarsa hedefler üzerine Fosforlu yanıcı yakıcı cephane kullanınki hepsi yanarak gebersin;çünkü o şerefsizleri toprak bile kabul etmeyeceği için kullanın gitsin...!!!...
17 Şubat 2016 Çarşamba 19:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler