YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK soruşturma başlattı
Genelkurmay Başkanlığı, bir gazetede yer alan "Küstah teğmenleri kim koruyor?"başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. TSK, iddialar üzerine jandarma personeli teğmenler hakkında adli soruşturma başlattı.
TSK soruşturma başlattı
28 Aralık 2011 / 11:28 Güncelleme: 28 Aralık 2011 / 12:57

Genelkurmay Başkanlığı, bir grup Jandarma personeli teğmenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve Hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüttüğüne ilişkin iddialar hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bir gazetede yer alan ''küstah teğmenleri kim koruyor'' başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Genelkurmay açıklamasında, habere konu olayla ilgili olarak Jandarma Genel Komutanı tarafından bir işlem yapılmadığı yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Açıklamada, ''Habere konu olay hakkındaki bilginin Genelkurmay Başkanlığına ulaşmasını müteakip, aynı gün konu Jandarma Genel Komutanına özel olarak iletilmiş ve Jandarma Genel Komutanı tarafından 2 Aralık 2011 tarihinde adli soruşturma emri verilmiştir. Adli soruşturma halen devam etmektedir'' ifadelerine yer verildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler