YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK PYD ve DAEŞ'i vurdu, New York Times böyle çarpıttı
TSK PYD ve DAEŞ'i vurdu, New York Times böyle çarpıttı
22 Ağustos 2016 23:29
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PYD ve DAEŞ hedeflerini obüslerle vurması dış basında geniş yankı uyandırdı. Çopu basın kuruluşu haberi 'son dakika' şeklinde görürken, New York Times skandal bir çarpıtmaya imza attı.

Türkiye'nin DAEŞ hedeflerini obüslerle vurup PYD mevzilerine topçu ateşi açması Türk medyasının olduğu kadar dünya medyasının da bir numaralı gündem maddesi oldu.

EL-ARABİYA

Suudi Arabistan kanalı el-Arabiya, "Türkiye Kuzey Suriye'de DAEŞ'i bombalıyor" başlığıyla servis ettiği haberinde, Türkiye'nin DAEŞ ve PYD'yi tanklarla vurduğu ifade edildi.

SPUTNİK

Rus haber ajansı Sputnik, Türkiye'nin sınırda güvenliği en üst düzeye çıkardığını vurgulayarak, alınan tedbirler kapsamında Türk tanklarının PYD noktalarını vurduğunu aktardı.

AFP

Fransız haber ajansı AFP, Türkiye'nin kuzey Suriye'de DAEŞ ve PYD hedeflerini vurduğunu flaş gelişme olarak abonelerine duyurdu.

NEW YORK TIMES'TAN SKANDAL ÇARPITMA

Türkiye'ye yönelik uluslararası algı operasyonlarına imza atan New York Times, Suriye'deki terör mevzilerine düzenlenen operasyona karşı da geleneği bozmadı.

"Son dakika: Türkiye Suriye'deki Kürtleri ve DAEŞ'i vuruyor" yalan başlığıyla duyurduğu haberde, "Suriye sınırına saldırı başlatan Türk tanklarının Suriye'deki Kürt milisleri ve DAEŞ'i vurduğu belirtildi" ifadeleri yer aldı.

resized_30864-58fe2bee7ea4f64455a44d79997b92d52d7d88b1.jpg

GÖREVİ O
 // CEM
Adamların görevi Dünyayı kandırmak.Bunlara da birileri o vazifeyi vermiş...
22 Ağustos 2016 Pazartesi 23:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler