YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK: PKK hedefleri bombalandı
Şırnak Beytüşşebap'ta PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi. PKK'ya ait sığınak ve barınaklar imha edildi. PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada da 3 terörist öldürüldü.
TSK: PKK hedefleri bombalandı
06 Temmuz 2016 / 08:49 Güncelleme: 06 Temmuz 2016 / 13:21

TSK’dan yapılan açıklamada, 5 Temmuz 2016 tarihinde alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 08.10-08.23 saatleri arasında Şırnak ili Beytüşşebap ilçesi Cevizağacı bölgesine, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Bölgede tespit edilen hedeflerin (BTÖ sığınak ve barınağı) ateş altına alınarak imha edildiği bildirildi. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakların emniyetle üslerine döndükleri kaydedildi.

Aynı bölge yakınında 8’inci J.Komd.A.K.lığı unsurlarınca 16.20’de yapılan temas araması esnasında BTÖ mensubu teröristler ile temas sağlandığı belirtilen açıklamada, çıkan çatışmada 3 BTÖ mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği, 3 Kalaşnikof piyade tüfeği, bunlara ait 14 adet şarjör, 420 adet fişek, 1 adet silah üstü termal kamera, 6 adet el bombası ve 1 adet el telsizi ele geçirildiği ifade edildi.  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler