YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK klip yaptı
Genelkurmay, 30 Ağustos kutlamalarında Zafer haftası boyunca televizyonlarda gösterilmek üzere ünlü isimlerin bayram mesajlarının da yer aldığı kısa klipler hazırlattı.
TSK klip yaptı
25 Ağustos 2010 / 15:57 Güncelleme: 25 Ağustos 2010 / 17:45

Genelkurmay Başkanlığı 30 Ağustos kutlamaları çerçevesinde, Zafer Haftası boyunca televizyonlarda gösterilmek üzere kısa klipler hazırlattı.  

Kliplerde Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Emel Sayın, Ferhat Göçer, Dolunay Soysert, Murat Evgin, Doğa Rutkay, Berksan, Süheyl-Behzat Uygur kardeşler gibi ünlü isimlerin yanında, Sibal Can adlı bir sınıf öğretmen, Demet Sengin adlı bir öğrenci, güvenlik görevlisi olarak çalışan ve bir şehitin abisi olan Özcan Tambaş ile Erdal Burhan ve Uysal Arıcan adlı gazilerin kutlama mesajları yer alıyor.  

Kliplerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tatbikat ve operasyonlarından görüntüler yer de alıyor.  
'Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye' ile 'Herşey Barış İçin' sloganları altında iç güvenlik harekatından ve Kore, Kosova, Somali, Bosna Hersek, Aden Körfezi ve Pakistan'da TSK'nın yürüttüğü bazı faaliyetler de klipte yer alıyor. 

Öte yandan, 27 Ağustos'ta Genelkurmay Başkanlığı görevini devralacak olan Orgeneral Işık Koşaner, 30 Ağustos resepsiyonunu Merkez Orduevi'nde verecek.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler