YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK IŞİD'i vurdu! 34 terörist öldürüldü
Suriye'nin Tuğhali bölgesindeki DAEŞ mevzileri, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla vurularak 34 DAEŞ üyesi terörist etkisiz hale getirildi.
TSK IŞİD'i vurdu! 34 terörist öldürüldü
02 Mayıs 2016 / 08:36 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 09:32

Suriye'nin Tuğhali bölgesindeki IŞİD mevzileri Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla vurularak 34 IŞİD üyesi, İncirlik'ten havalanan 4 silahlı insansız hava aracının (İHA) tespit edilen hedefleri yok etmesiyle de 29 IŞİD üyesi terörist etkisiz kılındı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, dün saat 11.15'te Suriye'deki terör örgütü IŞİD üyelerince Kilis'e yapılan ikinci roket saldırısının ardından sınırda bulunan Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar ile Öncü Hudut Karakolu karşısındaki Tuğhali bölgesindeki IŞİD mevzileri ateş altına alındı.

Mevzilerde bulunan 25 IŞİD üyesi terörist etkisiz hale getirildi, 6 araç imha edildi. Dün sabah etkisiz hale getirilen 9 teröristle de öldürülen IŞİD'li terörist sayısı 34'e yükseldi.

Kilis'e dün yapılan ikinci IŞİD saldırısının ardından Suriye'nin kuzeyindeki keşif ve gözetleme elemanlarından alınan istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Koalisyon Harekat Merkezi ile paylaşılan ikinci bir operasyon da düzenlendi.

IŞİD teröristlerinin, Suriye'nin kuzey batısında bulunan Düdyen, Yan Yaban ve Tatimus bölgelerindeki 5 silah mevzisi ve araçlarının koordinatlarının tam olarak tespiti sonrasında İncirlik'ten havalanan 4 silahlı İHA, tespit edilen hedefleri vurarak 29 IŞİD üyesini etkisiz kıldı, bazı araçlar ile 5 silah mevzisini de imha etti.

 

AA

Allah büyüktür
 // muammer bekaroğlu
yıllardır bize silah vermeyenler düşünsün şimdi,allah büyüktür....
02 Mayıs 2016 Pazartesi 11:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler