YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK: Hava sahamızda milliyeti belirsiz hava aracı düşürüldü
Genelkurmay Başkanlığı, bugün Suriye sınırında, Türkiye hava sahası içine giren milliyeti belirsiz hava aracının, angajman kuralları çerçevesinde ateş edilerek düşürüldüğünü bildirdi.
TSK: Hava sahamızda milliyeti belirsiz hava aracı düşürüldü
16 Ekim 2015 / 13:27 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 15:31

Genelkurmay Başkanlığından, bugün Suriye sınırında Türkiye hava sahası içerisinde milliyeti bilinmeyen bir hava aracının tespit edildiği, üç defa ikaz edilmesine rağmen hareketine devam etmesi üzerine, sınırda devriye görevi icra eden Türk uçakları tarafından angajman kuralları çerçevesinde ateş edilerek düşürüldüğü bildirildi.

foto-340.jpg

Numan Kurtulmuş da bilgi verdi

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Suriye sınırında hava aracının düşürülmesiyle ilgili şunları söyledi:

"Türkiye sahası terk edilmediği takdirde angajman kurallarının gereği yerine getirilir. Elimizdeki bilgi, milliyeti bilinmeyen bir hava aracının, bu anlamda angajman kuralları gereği düşürüldüğüdür. Önümüzdeki dakikalarda, önümüzdeki saatlerde Türk Silahlı Kuvvetleri, mesele aydınlandıkça gerekli açıklamayı yapacaktır."

Sinirlioğlu'ndan da açıklama geldi

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu: "(Türk hava sahasına giren milliyeti belirsiz hava aracının düşürülmesi) Sınırın 3 kilometre içinde vuruldu. İHA'nın kime ait olduğunu tespit etmedik ama sınırın içinde düştüğü için üzerinde çalışılıyor. Kimliği belli olunca açıklayacağız.

 // davut
Tsk gereğini yapmıştır tşkler tsk kutluyorum...
16 Ekim 2015 18:26
 // Rasim DUMAN
Kimse o hava aracina "benimdi" demez. Zira hem sucu kabullenmis olurlar, hem de karizmalarinda "derin bir cizik" acilmis, olmayan itibarlari da "hak ile yeksan" olur. Bizim yaptigimiz da yanimiza kar kalir. Bizim cocuklar icin "simultane" degil, gercek bir egitim ve gercek bir basari. Gozlerinizden opuyorum canim mehmetciklerim benim. Cok neselendim yaaaa... :)...
16 Ekim 2015 15:34
Birilerinin macasi
 // uykucu
Turk hava sahasina bayragini uzerine koydugu hava aracini yollamayi yemiyor herhalde....
16 Ekim 2015 Cuma 13:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler