YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK darbe girişimine katılan hainlerin sayısını rakamlarla açıkladı
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Asker elbiseli teröristlerin sayısı 8 bin 651, TSK'nın yüzde 1,5'idir" denildi.
TSK darbe girişimine katılan hainlerin sayısını rakamlarla açıkladı
27 Temmuz 2016 / 12:39 Güncelleme: 27 Temmuz 2016 / 13:05

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Asker elbiseli teröristlerin sayısı 8 bin 651, TSK'nın yüzde 1,5'idir" denildi.

Açıklamada, darbe girişimine bin 214 askeri öğrenci, bin 676 er ile 5 bin 761 subay ve astsubayın katıldığı; 35 uçak, 37 helikopter, 3 gemi, 74'ü tank 246 zırhlı araç ve 3 bin 992 hafif silah kullanıldı bildirildi. 

Genelkurmay'ın açıklamasında, "TSK'nın kahir ekseriyeti bu hain saldırıya şiddetle karşı çıkmıştır" denildi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle: 

"Sayın basın mensupları, Aşağıda sizlere gönderdiğim bilgiyi yorumlamak da sizlerin takdiri. TSK tek ve yedeği yok. Bizler Mustafa Kemal ATAÜRK'ün belirlediği istikamette yüce milletimizin emrinde yolumuza devam ediyoruz. Sizin de, kamuoyu nezdinde çok yukarılara taşıdığımız bu itibarı yeniden kazanmamızda bizlere destek vereceğinizden eminim.

1. TSK içerisinde yuvalanmış, büyük çoğunluğu asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristler (FETÖ) tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen alçakça, kahpece gerçekleştirilen menfur darbe girişimine katılanlar ve kullandıkları devlet malı harp, silah, araç ve gereçleri belirlenmiştir.

2. Yapılan incelemede;

a. Milletimize, değerlerimize, yüce Meclisimiz başta olmak tüm kurumlarımıza asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) sayısının 8.651 olduğu (1676’sı erbaş/er, 1214’ü Askeri Öğrenci.), bu sayının TSK personel mevcudunun % 1,5’ine tekabül ettiği, dolayısıyla TSK’nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıktığı zaten sayılar üzerinden de görülmektedir.

b. Kullanılan harp silah araç ve malzemelerinin TSK toplam mevcuduna oranı,

(1) Uçaklarda % 7 (35 uçak bunun 24’ü muharip uçak),
(2) Helikopterlerde % 8 (37 Helikopter bunun 8’i taarruz helikopteri),
(3) Tank ve zırhlı araçlarda % 2,7 (246 Zh. Araç bunun74’ü tank),
(4) Gemilerde % 1, (3 gemi)
(5) Hafif silahlarda % 0,7 (3992 adet hafif silah) olduğu tespit edilmiştir

3. Mazisi şan ve şerefle dolu, gücünü yüce Türk milletinden alan TSK içerisine sızmış illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ), ülkemize yaşattığı bu zillet ve rezalete katılan/destekleyenlerin ve kullandıkları araçların oranı genel olarak ortalama % 1.5 seviyesinde kalmıştır.

4. TSK bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletimize yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. “Devlet namusumuzdur.” düsturuyla yola çıkmış olan bu vatanın evlatları bu yolda gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda edeceklerdir."

SANKİ PATATES SAYMIŞLAR
 // ismail emre
TSK içinde darbeciler şu kadar uçak şu kadar tank kullanmış vs sayıya göre % hesabı kullanmışlar askeri güç etkinlik kapasitesi ile belirlenir patates sayısına göre değil...!...
27 Temmuz 2016 Çarşamba 15:25
ORTALAMA % 22 ASKERİ GÜCÜ DARBECİDİR
 // ismail emre
Tsk nın askeri gücü,etkinlik kapasitesi ile çarpıldığında ortaya çıkar matemetiksel sayıya göre değil..!

Bu durumda etkinlik kapasitesi ve gücü darbecilerin % 22 oranında etkin olduğunu gösteriyor..!
...
27 Temmuz 2016 Çarşamba 15:19
Toplam Oranlar
 // Kamil
Darbeci generallerin toplam generallere oranı nedir?
Darbeci albayların toplam albaylara oranı nedir?

Bir de bunları açıklamak lazım......
27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler