YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK: Çukurca'daki helikopterimiz füzeyle düşürülmüş olabilir
Genelkurmay, Çukurca'da düşen askeri helikopterin, terörist unsurlarca füze olabileceği değerlendirilen hava savunma silahıyla vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varıldığını açıkladı.
TSK: Çukurca'daki helikopterimiz füzeyle düşürülmüş olabilir
19 Mayıs 2016 / 09:12 Güncelleme: 19 Mayıs 2016 / 10:24

Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düşen askeri helikoptere ilişkin, "Helikopterler görevlerini icra ederken, bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu, muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahıyla vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır." açıklamasında bulunuldu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 13 Mayıs'ta Çığlı 2136 Rakımlı Tepe Üs Bölgesi'ne bölücü terör örgütü mensuplarınca saldırı düzenlendiği, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla saldırı sırasında başka bir bölgede görev yapan, Hava Kuvvetlerine ait 2 F-16 savaş uçağının çatışma bölgesine sevk edilerek, görülen ve bilinen hedeflerin ateş altına alındığı bildirildi.

İnsansız hava araçları ve takviye birliklerin bölgeye gönderildiği belirtilen açıklamada, başka bir görevin icrası için bölgede bulunan 2 taarruz helikopterinin de TSK unsurlarına ateş desteği sağlamak amacıyla çatışma bölgesine yönlendirildiği ifade edildi.

HELİKOPTER FÜZEYLE VURULMUŞ OLABİLİR

Açıklamada, "Helikopterler görevlerini icra ederken, bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu, muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahıyla vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır." ifadelerine yer verildi.

2'Sİ PİLOT 8 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Olayla ilgili ayrıntılı inceleme ve tetkiklere uluslararası sertifikasyona sahip yetkili mercilerce devam edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Saldırıda 2'si pilot, 8 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 13 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, 13 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, bölücü terör örgütüne ait bir Doçka uçaksavar mevzisi ve silahı imha edilmiştir. Şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet ve kederli ailelerine tekrar başsağlığı diliyoruz."

 

...günaydın
 // Ömer
bilişim çağında bu açıklama! bu ne demektir? demek ki yıllarca böylesi açıklamalar ile halkı kandırıyorlar mış. karşınızdaki terör örgütüne karşı psikolojik ve askeri üstünlüğü bu çağda ve bu mantık ile kaç gün sonrası açıklamak zorunda kalıyor iseniz,tamda düşmanın! istediğini veriyorsunuz demektir. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyor... ailelerine sabırlar...
19 Mayıs 2016 Perşembe 19:46
Hangi ülke
 // CEM
Hangi ülke verdiyse intikamı alınsın...
19 Mayıs 2016 Perşembe 12:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler