YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK Afrin'deki terör hedeflerine topçu atışı!
Afrin'de son dakika! TSK, Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK mevzilerini vurdu. Terör örgütünün taciz atışlarına karşılık verildiği bildirildi. Bölge top atışı sesleri duyulmaya devam ediyor.
TSK Afrin'deki terör hedeflerine topçu atışı!
19 Ocak 2018 / 14:05 Güncelleme: 19 Ocak 2018 / 14:07

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK) tarafından Afrin'deki terör örgütü PYD/ PKK hedefleri topçu atışlarıyla vuruldu. Hatay'ın Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki sınır birliklerinden terör hedeflerine en az 10 atış yapıldı.

Terör örgütü PYD/PKK mensuplarının taciz atışlarına, meşru müdafaa kapsamında karşılık verildiği bildirildi.

HATAY'DA ASKERİ SEVKİYAT

Hatay'a farklı kentlerden gönderilen 7 tank ve 1 zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), güvenlik önlemi alınarak, merkez Antakya ilçesine ulaştırıldı. Polis eskortu eşliğinde, 2'nci Hudut Alay Komutanlığı'na bağlı Narlıca Hudut Taburu'na getirilen askeri araçların, buradan da sınır birliklerine sevk edileceği belirtildi.

AFRİN'İN KÖYLERİNDE BEZ PARÇALARI İNDİRİLDİ

Hatay'ın Hassa ilçesinin karşısında bulunan ve terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'nin kontrolündeki Afrin ilçesine bağlı Karababa, Meydanko köylerinde herhangi bir hareketlilik gözlenmedi.

Sınırın sıfır noktasından çıplak gözle görülen köylerdeki sessizlik sürüyor. Bazı binalarda daha önce asılan terör örgütünü simgeleyen bez parçalarının ise indirilmesi dikkat çekti. Afrin'i karşıdan gören Hassa ilçesinin sınır hattına da askeri araç sevkiyatı devam ediyor.

 // Sokullu Mehmet
Aaayy aay ay, amanda aman, büyümüş, adam olmuşta birde top atışlarımıza karşılık bile verir olmuşlar yaa. Yerim lan sizin topla karşılık vermenizi. Oğlum, oralarda beyaz bayrak kıtlığı olduğuna eminim, üzülmeyin lan, atletlerinizi sallarsınız, aynı işi görür. Haa atleti olmayan ne yapacak? Onunda kolayı var, donunuzu çıkarır sallarsınız. Yalnız kırmızı don giyenleriniz yandı, çünkü itlaf edilecekler. Canım hani varya o fistanlı kahramanlarınız, işte o kırmızı donlu kahramanlarınızdan bahsediyorum yaa....
19 Ocak 2018 14:33
ya ALLAH
 // osman
ALLAH yar ve yardımcımız olsun güçlerimize rabbim kuvvet versin kolaylık versin inşALLAH ...
19 Ocak 2018 Cuma 14:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler