YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK afişlerine ayar!
'Güçlü ordu güçlü Türkiye' sloganı artık afişlerde yer almayacak!
TSK afişlerine ayar!
28 Ağustos 2012 / 09:08 Güncelleme: 28 Ağustos 2012 / 11:10

TBMM eski Başkanı Şahin geçen yıl ‘’TSK’nın, Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye’’ sloganı yanlış’’ dedi. TSK da bu yılki 30 Ağustos afişinde sloganı kaldırdı

TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin’in, Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik ‘’Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye’’ sloganı eleştirisi bir yıl sonra yerini buldu. Daha önce her 30 Ağustos afişinde bu sloganı kullanan TSK bu yılki afişlerinde slogana yer vermedi.

AKP Karabük milletvekili Mehmet Ali Şahin, 30 Ağustos 2011’de Karabük’te katıldığı toplantıda ‘’Genelkurmay'ın duvarında ve birçok kışlada, (Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye) yazısı var. Bu sloganını yanlış buluyorum, (Güçlü Türkiye , Güçlü Ordu) sloganı doğrudur. Türkiye güçlü olursa ordusu da güçlüdür. Bu slogan değiştirilmeli. Slogan doğru olsa Türkiye, 27 Mayıs'tan sonra, 1980’den sonra çağ atlardı” demişti.

Bu sloganı daha önce de Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay eleştirmiş ve ‘’Slogan tersten okunmalı’’ demişti. Günay’ın eleştirisine cevap veren dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ise sloganı savunmuştu. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler