YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK açıkladı: Terör tarihinde ilk kez...
Türk terör tarihinde 'ilk'lerden biri Silopi'de yaşandı. Üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan teröristler Silopi'de bir 'Geçici Köy Korucusu'nun evine ateş açtı.
TSK açıkladı: Terör tarihinde ilk kez...
17 Şubat 2015 / 07:59 Güncelleme: 17 Şubat 2015 / 08:08

TSK'nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 15 Şubat Pazar gecesi saat 23.00'te üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan teröristler bir eylem gerçekleştirdi. Olay TSK'nın sitesinde şu satırlarla yer aldı: 

Terör tarihinde ilk

"Üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan yüzleri kapalı Bölücü Terör Örgütünün sözde gençlik yapılanmasına mensup 15 kişilik bir grup tarafından, Şırnak / Silopi İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bir Geçici Köy Korucusu'nun evine, uzun namlulu silahlarla ateş edilmiş, açılan ateşe karşılık verilmesi üzerine bahse konu grup karanlıktan faydalanarak olay yerinden kaçmıştır. Açılan ateş sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır."

Terör örgütü ve gençlik yapılanması daha önce, etek fistan giyerek polise saldırıda bulunmuş, bazıları da IŞİD'le çatışmaların sürdüğü Ayn el Arap bölgesinden Türkiye sınırına girmek isterken güvenlik görevlilerince yakalanmıştı. Ancak örgüt ilk kez fistan giyerek bir eylem gerçekleştirmiş oldu. 

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler