YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK: 27 terörist etkisiz hale getirildi
TSK, PKK'lı teröristlerin yuvalandığı bölgelere hava harekatı düzenledi. Hakkari'de düzenlenen hava harekatları sonucunda 27 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
TSK: 27 terörist etkisiz hale getirildi
30 Temmuz 2016 / 09:06 Güncelleme: 30 Temmuz 2016 / 10:04

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Beybuta Tepesi üs bölgesine 3 ayrı grup halinde sızma girişiminde bulunan terör örgütü PKK mensuplarının, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilmesi üzerine düzenlenen hava harekatı sonucu 23, kara harekatında ise 4 olmak üzere toplam 27 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. 

GEÇİCİ SINIR GENİŞLETME ANLAŞMASI NEDİR?
 // ismail emre
1-Ülkeler arası sınırda yer alan güvenliği zayıf olan ülke tarafından çeşitli nedenler ile sağlanamayan dağlar ile zorlu arazi şartlarına sahip olan ve üzerinde herhangi bir kâr elde edilmeyen insani yaşama müsait şartların olmadığı bölgenin stratejik bir çembere alınarak tek ülke tarafından güvenliğinin sağlanmasıdır...!
2-Güvenlik altına alınan bölgenin mülki hakkı, siyasi ve askeri açıdan zayıf olan ülkeye bırakılmasıdır..
çook yazacak şey var bu bir fikir.. devletin fikrini gördük..!!!!!...
30 Temmuz 2016 Cumartesi 13:02
GEÇİCİ SINIR GENİŞLETME ANLAŞMASI
 // ismail emre
Dağlar PKKnın elinde! uydudan bakıp uçak yollayarak sinek öldürüp bataklık kurutulamaz önce bataklığı kontrol altına almak lazım PKK nın hakim olduğu dağlar kendi hakimiyetimiz altında kalmalıdır şu da bir gerçek ki kendi dağlarımızı bile kontrol etmekte zorlanıyoruz.

Irakın elinde olan ama PKK ya ait olan bu dağların tüm mülki hakkı Iraka ait ama Güvenliği bize ait olmalıdır tabi böylece Irakın asıl niyeti ortaya çıkartılmış olacaktır!

çok stratejik faydası var ama neyse aynı terane devam...
30 Temmuz 2016 Cumartesi 12:23
 // salim
Maalesef toplumun gazini almaya yonelik bir haber.zaten toplumun umurundada degil onlar darbe kutlamalari yapiyorlar...
30 Temmuz 2016 10:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler